İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Pssst…Fiziğini Değiştirecek Fashion Hilelerini Söylüyoruz!

Bir Youtuber gibi “Helllöö” diye ortalığı inleterek selam verdiğimi hayal ettiyseniz bu haftaki yazımda “nasıl kilolu gözükebiliriz” yada “nasıl zayıf gözükebiliriz” hilelerinden bahsedeceğim. Özellikle bu tavsiyeleri yeni sezon inditex grubunun ürünleri (görseller Pull and Bear, Bershka’dan) üzerinden anlatmaya çalışacağım. Dolabımıza yatırım yaparken biraz hileden yararlansak fena olmaz, sizce? Eğer cevabınız evet ise buyurun başlayalım;

1. KOT PANTOLON HİLESİ

Eğer kilolu gözükmek amacımızsa en basit hileden gideceğiz. Baldırlarınızın ve bacaklarınızın kalın gözükmesini istiyorsanız açık renk pantolon ve bol taşlatılmış olanlarını tercih etmelisiniz. Tabi ki taşlatılmış derken oldukça dikkatli olmalısınız bu sınır çok önemli. “Banel” gözükmek istemeyiz. Ayrıca bol yırtıkta en önemli detaylardan birisi. Şimdi bunların tam tersini düşünelim, zayıf gözükmek amacımız ise koyu renk bir pantolon tercih etmelisiniz. Yırtıkları asla büyük olmamalı ve yırtığın yeri maksimum diz kapağına kadar olmalı.

Küçük bir hile daha eğer poponuzun daha kalkık ve büyük gözükmesini istiyorsanız arka ceplerinin küçük olmasına dikkat edin, büyük cep daha küçük gözükmesine sebep olur.

Dipnot olarak pantolona iyi yatırım yapmak istiyorsanız Levis markasının yeni sezon pantolonlarının cepleri desenli yani ekstra push up demek bu da!

2. UZUN BOYLU GÖZÜKMENİN HİLESİ

Bacak boyu en önemli detaydır. İspanyol paça en büyük kurtarıcımızdır kızlar. İster kilolu olalım ister zayıf her zaman uzun boy makbuldür fikrimce. Özellikle de altına topuklu giydiğimizde bu işi taçlandırmış oluruz.

Çizgili pantolonda aslında can kurtarıcımız sayılabilir. Yine bu konuda da çok dikkatli olmalıyız. Düzgün olmayan çizgiler kıyafetin basit durmasına sebep olur. Özellikle bu tarz pantolonları denemeden almamaya özen gösterin derim. Uzun boylu gözükeyim derken ekstra kilolu gözükebiliriz.

Kargo pantolon dediğimiz son günlerde moda olan çeşitte yüksek tabanlı spor ayakkabılar ile boyumuzu uzun gösterebiliriz. Dümdüz renkleri zayıf, asker desenler ise bizi kilolu gösterir. Seçim sizin!

3. YÜKSEK BEL HİLESİ

Bu tarz pantolonlar dönemsel şişkinliklerimizi korse gibi toparlar daha fit durmamızı sağlar. Yüksek bel pantolonun içerisine bluzlerimizi doldurduğumuz da ise kalçalarımız ve baldırlarımız daha çok belli olur. Kilolu gözükmek istiyorsak kulağımıza küpe olabilir. Yani her açıdan hilekarlığın dik alasıdır bu pantolonlar, ee durmayalım mutlaka dolabımıza bir iki tane yedekleyelim. Ayrıca bacak boyumuzu daha uzun göstereceğine de unutmayalım.

Küçük bir dipnot: Böyle pantolonları tercih ettiğimizde eğer yüksek topuklu giyersek zayıf, düz taban giyersek kilolu gözükürüz. Hangisi işinize geliyorsa ayakkabınızı ona göre ayarlamayı unutmayın derim.

4. DESEN, ÇİZGİ HİLESİ

Siyah evet her zaman zayıf gösterir ama bunun dışında başka bir hile daha var diyebilirim. Dikine çizgiler, desensiz dümdüz gömlek ve bluzler sizi daha zayıf gösterir. Dik çizgiler yerine yatay çizgiler ise sizi ekstra kilolu gösterir. Daha nceki yazımda bahsettiğim vintage desenli gömlekler yani desenlerde size bir iki kilo daha ekler.

5. DÜMDÜZ ELBİSE

Zayıf, zarif ve aynı zamanda giy çık bir şey arıyorsanız dümdüz elbise der geçerim. Kesim olarak ne belden ne kalçadan ne de robadan. Yakasında, yırtmacın da, kollarında herhangi bir detay çok hoş olacaktır. Ama kesinlikle önünde veya deseninde detay değil, en fazla dikine çizgiler olabilir. Bu tarz elbiseler bütün kilolarınızı kamufle eder. Eğer kilolu gözükmek istiyorsanız ise bol bol desen ve kesimi robadan olanları tercih etmelisiniz.

Elbisede en riski kesim kalçadan olandır. Sizi hem kısa gösterebilir hem de kilonuzla ilgili istenmeyen bir görüntüye neden olabilir. Bu yüzden üzerinize oturan modeller tercih edeceğiniz zaman mağazaları dip bucak arayın, denemekten çekinmeyi.

 

Bu hileleri hemen Retro tarzınla denemek için bu içeriği de kaçırma – OMG, I’m So Retro!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

turuncu-ic-tasarim

Yılın Favori Rengi Turuncuyu Dekorasyonunda Nasıl Kullanmalısın?

Festival(l)e Doyuyoruz – En Lezzetli Etkinlik Takvimi!