İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Modelini Söylüyoruz!

Yazın yaklaşmasıyla birlikte güneş gözlükleri de ortaya çıkmaya başladı. Tabii ki yeni bir güneş gözlüğü almak biz kadınlar için şart oluyor. Peki güneş gözlüklerimizi yüz şeklimize göre mi seçiyoruz? Hiç endişelenmeyin ben sizler için araştırdım 🙂 Hadi gelin birlikte yüz şeklimize uygun güneş gözlüğüne bakalım.

1- OVAL YÜZ ŞEKLİ

Oval yüz şekline sahipseniz biraz daha şanslısınız çünkü yüz şeklinize hemen hemen her güneş gözlüğünü takabilirsiniz. Güneş gözlüğünün köşeleri sivri değilde daha çok kenarları yumuşak olan gözlükleri tercih edebilirsiniz.

2- KARE YÜZ ŞEKLİ

Kare yüz şekline sahipseniz geniş alın ve belirgin elmacık kemiklerine sahipsinizdir. Kare yüz şekline uygun güneş gözlüğü önerim seçiminizin oval ve yuvarlak çerçeveden yana olması. Dikdörtgen çerçeveli güneş gözlüğü modellerinden uzak durulmalı!

3- UZUN YÜZ ŞEKLİ

Uzun yüz şekline sahipseniz, alın,çene ve elmacık kemiklerine oranla daha dar yapıya sahip yüz şekliniz var demektir. Kullanabilecek güneş gözlüğü modeli olarak yuvarlak ve kare çerçeveli modelleri tercih edebilirsiniz.

4- ÜÇGEN YÜZ ŞEKLİ

Üçgen yüz şekline sahipseniz yüzünüzün en geniş kısmı çene kısmıdır. Buna uygun olarak gözlük çerçevesinin üst kısmının düz olan modellerini tercih etmelisiniz demektir.

5- ELMAS YÜZ ŞEKLİ

Elmas yüz şekline sahipseniz geniş veya yüksek elmacık kemikleri, dar alın ve çeneye de sahipsinizdir. Gözlük çerçevesi olarak oval,kare veya çerçevesiz tercih edebilirsiniz. Çerçevenin elmacık kemik genişliğinden daha geniş olmamasına dikkat etmelisiniz!

Taktığınız gözlüklerin çerçeve şekli sahip olduğunuz yüz şekliyle armonik olmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fonksiyonel Tasarımlar beyaz kanepe

Fonksiyonel Tasarımlar ile Yaşam Alanınız Değişecek

20 Kıyaslamada En İyi Siyah-Beyaz Filmleri Seçiyoruz!