İlginçİlginç BayıldımBayıldım


Yoğurt Zayıflatır mı?

BEL ÇEVRESİ YAĞLARINA DÜŞMAN BESİN: YOĞURT!

Evet YOĞURT zayıflatır! Sadece zayıflatmaklada kalmaz, tok tutar, tatlı krizine iyi gelir, kemikleri güçlendirir, kas kitlesini korur, yağ yakımında etkilidir ve bağışıklık sisteminde büyük rolü vardır. Ne kadar yoğurt yememiz gerekiyor? Tam Yağlı yoğurt mu, yağsız yoğurt mu?

Diyet döneminde tüm kadınlar tam yağlı yoğurt yerine, az yağlı ya da yağsız yoğurt tercih ediyorlar. Ancak İspanya’da 8500 kişi üzerinde 7 yılda yapılan bir araştırmada, tam yağlı yoğurt tüketildiği zaman az yağlı yoğurda oranla daha iyi kilo verildiği ortaya çıktı.

Günde 2 kez yoğurt tüketin!

Günde kaç kez yoğurt yersiniz? Cevap %80 aynıdır. ”Yemeğin yanına yakışırsa yani dolma yiyorsam mutlaka yoğurt yerim. Ya da masada yoğurtlu bir salata var ise bir de mantı üzerinde… mutlaka yoğurt yerim ” Yemeğin yanına yakışmasını beklemeyin, Sofranıza 1 kase mutlaka yoğurt koyun.

Çok iyi bir kalsiyum kaynağı olan sütün bu açıdan damar üzerine koruyucu etkisi ile birlikte metabolizmayı hızlandırıcı etkisi birleşiyor. Dolayısıyla yoğurt bir yandan zayıflama sürecini hızlandırırken bir yandan da damarları iyileştiriyor. Kalsiyum aynı zamanda kemikler üzerinde de koruyucu etki sağlıyor.

İçerdiği konjuge linoeik asit bel çevresi yağlarının adeta baş düşmanı. Yoğurt, 3 temel beslenme bileşeni olan protein, yağ ve karbonhidrat içeren yegane besinlerden biridir. Yani sadece yoğurt tüketmek bile beslenme açısından üç önemli besin bileşenini vücuda kazandıyor.

Yoğurt demir emilimini azaltabiliyor. Kansızlığı olanların ana öğün yerine ara öğünde yoğurdu tercih etmesi daha doğru.

Kilo verirken destek oluyor!

Yoğurt suyunda bolca bulunan riboflavin  enerji oluşumunu sağlar, cildinizi korur. Ve en çok merak ettiğiniz de zayıflamadaki rolü…  Yoğurt diyince ilk akla gelen ‘Kalsiyum’  yağ yakımını sağlar ve bu da daha kolay zayıflamanız anlamına gelir.  Tam da istediğimiz gibi! Zayıflayalım… ve hepsi de yağdan gitsin! O zaman yoğurtlar sofraya gelsin! 

Twitter Mizahşörleri Sunar: 45. Altın Kelebek Ödülleri

Yoksa Gençliğin Sırrı Bir Besinden mi İbaret?