İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Yılın En Popüler 10 Kokteyli Hangileri?

gin-cocktails

İşte birbirinden renkli ve her barın vazgeçilmezi olan kokteyl çeşitleri:

10. Espresso Martini 

Sizi hem gece için uyandırır hem de yemekten sonra tatli yerine geçebilir. İçindekiler neler mi? Hemen söylüyorum; Kahve, Vodka, Kahve Likörü bir de üzerine bir kaç tane kahve tohumu eklendikten sonra tamamdır.

9. Mai Tai 

Bu yaz klasiği Curacao likörü, Rom, Arpa şurubu ve limon suyundan yapılmaktadır. Sahilde oturup dalgaların kıyıya çarpma sesine çok güzel eşlik eden bir içecektir.

8. Mojito 

Bir Küba klasiği! İlk 10’a kesinlikle giriyor. Neredeyse her barda bulunmaktadır. Yaz/kış her sezona yakışan ferahlatıcı bir içecektir. Bu güzel kokteyl; Rom, Misket Limon Suyundan, Soda, Esmer Şeker, ve taze naneden yapılır.

7. Moscow Mule 

Bu Rus kokteyli karanlık ve fırtınalı bir içecek olarakta bilinmektedir. Dünyaca tanınan bir içecektir. Genellikle bakır bir kupada servis edilir. Vodka, Misket Limonu, Zencefil ve Sodadan yapılmaktadır.

6. Manhattan

Geçen sene dünyada en çok satılan içeceklerden biriydi. Genellikle ekşi ve tatlı Vermut ve Viski ile yapılmaktadır ve tabikide Biberli Çavdar Viskisi.

5. Daquiri 

En çok sipariş edilen Rom olarak bilinmektedir. Beyaz Rom ve Şeker şurubundan yapılmaktadır. Çalkalandıktan sonrada servis edilmektedir.

4. Old Fashioned

Bu kokteyl Şeker küpleri, Angostura Bitter, Buz ve Bourbon’dan oluşmaktadır.

3. Margarita

En sevilen kokteyllerden bir tanesi. Buzlu servis edilmesi gereklidir. En iyi Tequila, Limon Suyu ve Agave Şurubu ile yapilmaktadır.

2. Aperol Spritz

Bir İtalyan kokteylidir. Sıcak havalar ve BBQ’lar için çok uygun bir içecektir. Prosecco, Beyaz Şarap, Aperol ve Soda ile yapımaktadır.

1. Negroni

Bu da finalistimiz. İtalyanlarin en sevdikleri ve dünyaca bu sene en çok sipariş edilmiş kokteyldir. İçinde Campari, Tatli Vermut ve Gin vardır.

fitilli kadife moda popstil

Trend Kod 1: Fitilli Kadifenin Muhteşem Dönüşü!

popstil büsragüler

Instagram’dan İlhamla Blogger Stili: Büşra Güler