İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Yılbaşı Kutlamanda Bu Makyajları Yapmazsan Evde de Kalabilirsin!

İçinizdeki makyözü uyandırma zamanı kızlaaar, heyooo! Yılbaşı yaklaştı ve çok acil makyaj seçimimizi yapmamız gerek ki herşeyimiz hazır olsun.

‘Gözlerine yoğun makyaj yapacaksan dudaklarına az, dudaklarına ağırlıklı yapacaksan gözlerine az yap’ kuralını Yılbaşlarında kaldırıyoruz. Ellimize geçeni sürüyoruz. Yeter ki parlasın ve renkleri uyumlu olsun. Her alanda en kuralsız gecede hunharca kopun. Eğer ‘Yok, ben sim sevmem, özellikle metalik hiç olmaz ve takma kirpik çok rahatsız edici yaa!’ diyorsan, dizini kır, evde otur ve tv izle. Bu gece sana göre değil!

Galeride ki fotoğraflara tıklayarak büyüte bilirsiniz!

Metalik Makyaj

Metalik makyaj sadece yılbaşı için değil ,bu senenin genel favori makyaj trendlerinin de arasında. Metalik renkleri kullanırken fırçanızı ıslak tutun. Bu hem rengi hemde efekti kalıcı kılar. Fırçanızı suya bandırın, hemen ardından çok kısa bir süre peçeteye değdirin ve ıslak fırçayla renginizi kullanın. Metalik bir farı hindistan cevizi gibi bir yağ ile karıştırıp koyu kıvama getirdikten sonra ruj veya highlighter olarakta kullanabilirsiniz.

Simli Makyaj

Simli makyajda, simleri önceden yapmış olduğumuz makyajımızın üzerine sürüyoruz. Geçişlere daha az sim sürmeniz önemli. Azar azar sürüp istediğiniz yoğunluğa getirin. Çünkü istenmeyen simleri tekrardan silmek çok zor! Bu yüzden uygularken de yüzünüzün başka yerlerine değdirmemeye dikkat edin.

Gökkuşağı Renkleri

Bu makyaj tecrübe istiyor, Blending denilen geçişleri yumuşatma tekniğinini çok iyi uygulamanız gerekiyor. En iyisi yılbaşı gecesinden önce provasını yapıp, elinizin yatkın olup olmadığını keşfedin. Göz makyajında zorluk çekiyorsanız sadece dudağınıza da yapabilirsiniz. Bunun için iki farklı renk kullanıp, ikinci rengi dudağınızın ortasına uygulayın. Galeri de ki fotoğraflarda göründüğü gibi…

Islak Makyaj

Islak makyaj dudak parlatıcısı yani ‘Lipgloss’ ile yapılır. Islak bir görünüm vermek istediğiniz yerlere uygulayın ve bu kadar. Lipgloss’lar hem şeffaf hem renkli olarak satılmakta. Yapmak istediğiniz tarza göre önceden sürdüğünüz farın veya dudak boyasının üzerine sürün.  İşte ‘Wet Look’unuz hazır…

 

Bu şahane makyajla nereye gideceğim diyenler şuradan etkinlik listemize bir göz atın. Gülşah‘ın kaleminden birbirinden güzel seçkin Yılbaşı etkinlikleriyle tanışın.

Ayy çok güzel olacaksınız!!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

tartı

2019 Yılında Popüler Olması Beklenen Beslenme Trendleri

Yeni Yıl Ruhunu En İyi Yansıtan 10 Noel Temalı Film Önerisi!