Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Yatak Odasında Minimalist Detaylar

Minimalizm, 1960’larda bir sanat hareketi olarak başlasa da uzun zamandır dekorasyon, yaşam ve sosyal alanların popüler bir bakışı oldu. Artan popülaritesi, minimalist yatak odalarında da hızla gelişim gösterdi.

Yaşam ile meşgul olduğumuzda, yatak odamızın dekorunun arka planda olmasına izin veririz. Köşelerde biriken şeyler, gereksiz karışıklık yaratır. Yatak örtüsü odada yaşlanma ve kaybolma sebebiyeti verir.

Neyse ki, yatak odanızı saf ve temiz bir mekana geri dönüştürmek için fazla bir şey gerekmez. İhtiyacınız olan tek şey gereksiz eşyalardan kurtulmak ve bu adıma hemen başlamak. Bu düzenlemeyi önceki yayınlarımdan Konmari Method kullanarak yapabilirsiniz.

Minimalist felsefe, zihni günlük yaşamın mücadelelerinden uzaklaştırarak bir yer olarak konumlanmasını sağlar. Yeni bir sabaha dingin ve huzurlu olarak uyanmanıza yardımcı olur.Odanızı hafifletir, akşam ve gündüz ışığının odadaki ışığı yansıtmasını sağlar.

Minimalist yatak odaları iyi görünmekten daha fazlasını yapar. Eşsiz sade tasarımlar, odanızda daha uzun süre zaman geçirmenizi sağlar.

Minimalist yatak odası görünümünü elde etmek için tam olarak neye ihtiyacınız var? Öncelikle mevcut olan yatak odalarınızda minimal detayları kullanalım.

Sağlıklı bir temizleme seansı ardından, odanızda dikkat çekecek ilk şey duvar boyası ve ikincisi yatağınızdır. Minimal çizgiye sahip nevresim takımı, yatak örtüsü, dekor yastıkları…

Beyaz çarşaflar ve yatak üzerine yün, battaniye atımı, minimalist görünüme kavuşmanız için gerekenler.

Yatağınıza basit bir vurgu yapın. Yastığı ve yatağınızın ayağını örten bir battaniye ile odanıza stil kazandırın. Beyaz çarşaflar ve yün atımı, minimalist görünüme kavuşmanız için gerekenler.

Sade ve temiz çizgiye sahip şeyler size dağınıklık değil, odanızın edindiği dekoru hissettirecektir. Duvarlarınızı ekru, beyaz, mat gri, antrasit veya fildişi gibi basit ve hafif bir tonla boyamaya özen gösterin.

Ardından nötr bir zemin kaplaması ekleyin. Doğal malzemeleri tercih edin, el işi veya örme kilimleri, ahşap zeminleri tercih edebilirsiniz. Bu basit değişiklikler sizi şaşırtıcı bir şekilde mutluluğa daha da yaklaştıracak.

Dahası, görsel karmaşayı tespit etmenizi kolaylaştıracaktır. Nötr bir zemine karşı her şey sahnelenmişken, aslında neye ihtiyaç duyulduğunu ve nelerin sadece yer kapladığını görebileceksiniz.

Boya ile eğlenin. Bu başlık duvarındaki allık pembesi bir daire, görsel olarak karışıklık yaratmadan alanı tamamlar. Yatak arkası farklı renk paletleri, sulu boya efektli duvarları veya İtalyan boyayı tercih edebilirsiniz.

Hayatınızdan sevdiğiniz renkleri çıkarmayın. Bırakın sevdiğiniz renkler nötr alt tabanların yanındaki tonlarla sizin zevkinize hitap etsin.

Beyaz duvarlarınızı süsleyin. Özlü sözler, metin yazıları, fotoğraflar veya resimlerle süslenmiş duvarlar, çekiciliğe sahiptir.

Tablolarınızı duvara dayalı kullanmaktan çekinmeyin… Odanızda, yeni taşındığınız fikrini oluşturmayacak buna emin olun.

Mümkün oldukça renk paletinizi sakinleştirici tonlarda tutun. Odayı topraklanmış hissettirmek için terra tonlarını ahşapla bütünleştirin.

Kağıt fenerler ve gölgesi, yatak odanızda uyumanızı sağlayan yumuşak bir parıltı oluşturacaktır.Bu temayı seviyorsanız ürünlerin birbirleri arasındaki uyumunu dikkate alarak kombinleyin.

Aydınlatmanızı bir tepe ve duvar armatürü seçimlerinden yapabilirisiniz. Odayı birbirine bağlamak için aydınlatma armatürleriniz arasında, uyumu sağlayabilirsiniz. Materyal olarak pirinç, bakır, siyah, beyaz renklerinden tercih edebilirsiniz.

Dokuma ürünler, alanınıza göz alıcı bir parıltı verir. Yüksek tavan izlenimi yaratmak için alçak mobilyaları seçebilirsiniz.

Yatak başucuna komodinin yanı sıra yan sehpa kullanımı oldukça yaygın.

Gece lambası, baş ucu okuma kitapları, hayatınızda önemi olan objelerinizi sergilemek için olası bir yer. Aksesuarlarınızı koymak için başucunuzda küçük bir tepsi bulundurun.

Yalnızca gerçekten sevdiğiniz ya da işlevsel olan öğeleri kullanarak minimalist tasarıma erişin. Yeşilliklerle, odanızı ferahlatabilirsiniz.

Yatağınızın karşı duvarında bir alan oluşturabilirsiniz. Odanız için en güzel dekor ürünlerinden bazıları yerde konumlanmış cam vazo ve hasır sepetler…

Mekana doğal ürünlerle nefes aldırın. Ahşap bank üzerinde kullandığınız ürünlerle istediğiniz minimal detaya çoktan yaklaştınız.

Konsol veya şifonyerinizin üzerinden göz yoracak eşyalarınızı çekmeceye kaldırın. Bu ferah görünümü elde edin.

Duvara yaslanan boy ayna ve köşede konumlanmış sandalyeniz ile minimal detayınızı sonlandırabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bitki dolu odada yatakta oturanadam

Odanda Yeşillik Yetiştirme İsteği Uyandıracak Bakımı Kolay Bitkiler

soho-house-istanbul

İstanbul’un Gözde Blogger Mekanları Hangileri?