Cool!Cool! BayıldımBayıldım


WOW Dedirten Çekici Dudaklar!

Kış mevsiminde soğuk hava, yaz mevsiminde ise güneşten sık sık yaşadığımız bir problem dudak kuruluğu. Aşırı sıcak veya aşırı soğuktan kaynaklı kuruyan, çatlayan hatta kanayan yara olan dudaklar. Tabi stres gibi çeşitli faktörlere de bağlı olabiliyor; sürekli dudak yalama, dudak ısırma gibi.

Bence en başlıca sebeplerinden biri yeterince su tüketmemek ki kendime de not!

En güçlü anti-aging nasıl ki güneşten korunmak ise aynı şekilde dudaklarımızı da güneşten koruyalım SPF içerikli ürünler tercih edelim.

İhmal edilmemesi gereken en önemli adımlardan biri dudak balmı. Çeşitli markalarda gerçekten başarılı ürünler var. Gece uyumadan önce katman halinde sürmeniz sabaha yumuşacık dudaklarla uyanmanızı sağlayacaktır ve dişlerinizi fırçalarken çok bastırmadan diş fırçanızla 1-2 dakika dairesel hareketlerle dudaklarınızı fırçalamanız hem kan dolaşımınızı hızlandıracak hem de ölü deriyi arındıracaktır. Mutlaka deneyin sonucunu çok seveceğinize eminim.

Farmasi markasına ait dudak balmlarını sevdiğiniz koku ve verdiği renklere göre tercih edebilirsiniz.

Onarıcı etkisi yüksek olan naneli hafif yanma-ferahlama-rahatlama arası bi hisle dudaklarınızı aynı zamanda dolgun gösteren bir balm.

Kayıtsız kalamayacağınız kokusu ve dokusu olan minik tanecikli bir yapısı var ve dudağınıza uyguladığınızda aynı zamanda hafifte olsa peeling etkisi gösteren derinlemesine nemlendirip pürüzsüzlük veren bi ürün.

Oriflame tender balm çok amaçlı nemlendirici dudaklarınızda olduğu gibi kuruluk ve pullanma yaşadığınız vucüdunuzda her bölgede de kullanabilirsiniz.

 

Dudak yağı da bir alternatif yine çeşitli markaların ürünleri var. Başarılı veya başarısız şu an revaçta olduğunu düşünüyorum ve sık sık yeni ürünlerle tanışacağız ki natürel zeytinyağı bile sürebilirsiniz tercihinize bağlı.

En başarılı bulunan yağ ise darphin markasına ait.

 

 

Her derde deva zeytinyağı veya hindistan cevizi yağı da tüketebilir, bu sayede dudaklarınızı içeriden de nemlendirebilirsiniz.

hindistan-cevizi-bakım

Evde hazırlayabileceğiniz peelingleri haftada 1-2 kere uygulayabilirsiniz. Şeker ve bal karışımı veya bal ve türk kahvesi gibi.

Öneriler;

  • Dudaklarınızdan stresli dönemlerinizde uzak durmaya çalışın ısırdığınızda yavaş yavaş soyulur ve kanamalar olup yaraya dönüşür.
  • Dudaklarınızda kuruyan tabakayı soymayın, bu iyileşmesini geciktirecek ve hassasiyeti arttıracaktır.
  • Dudaklarınızı yalamamaya özen gösterin, daha fazla kurumaya sebep olacaktır.
  • Bu dönemde ruj kullanmayın. Kozmetik ürünler içerik bakımından tedavi edici değildir, iyileşmesini de geciktirecektir.
  • Turunçgilleri tüketmeye ara verin.
  • Dengeli ve sağlıklı beslenin.

Sağlıklı mutlu dudaklarla kalın… Sevgiler.

Göz altı morluklarından da sıkıldıysan ve artık kurtulmak istiyorsan buradan devam et!

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Burcu Esmersoy

Burcu Esmersoy Bizlere Dünyayı Gezdirecek!

13 Kitapla Edebiyatın 2019’a Muhteşem Girişi