Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Yılın Favori Rengi Turuncuyu Dekorasyonunda Nasıl Kullanmalısın?

Sıcak bir renk olan turuncu ve tonlarını iç mekan kurgusu içinde kullanmak kesinlikle heyecan verici. Çünkü öyle bir renkten bahsediyoruz ki yanlış kullanımıyla mekandaki ambiyansı tek bir hamlede tepetaklak edebilir veya sizde modern, enerjik, eğlenceli, geniş bir mekan algısı da oluşturabilir. İşte tam bu noktada bu yazım umuyorum ki yardımcı olacaktır. Öncelik, mekanınızda nasıl bir çizgi elde etmek istediğinizde buna göre; 

1) MODERN BİR ETKİ İÇİN:

Yanık turuncu tonu ile daha nötr bir ton olan kahve rengi ve beyazı harmanlamayı tercih etmek doğru bir kontrast oluşturacaktır. Bu harmanda turuncuyu yastıkta, şalda veya duvarda kullanmaksa istenilen modern çizginin tamamlanmasını sağlayacaktır.

Gri/beyaz ile birleştirerek efektif bir biçimde boyanan bir duvarda da yine çarpıcı bir çizgiye ulaşmak mümkün.

Bebek mavileriyle harmanlayıp hasır ve deriyi birleştirerek hem modern hem eklektik görüntüde bir iç mekan oluşturulabilir.

     

2) ETNİK GÖRÜNÜM İÇİN:  

Bu çizgide koltuğun renk seçimini rahatlıkla turuncu tonlarından yana kullanmak mümkün, bunun yanında desenler ve aksesuarların fazlalığını da gözden kaçırmamak gerekir.

Kaktüs gibi yeşil bitkilerle kontrast desteklendiğinde mekan turuncunun sıcaklığıyla samimi bir ortamda olduğunuzu hissettirecektir.

Aynı desenleri halı veya kilimlerle de kullanarak turuncuyu etnik bir stile dönüştürebilirsiniz.

3) MAKSİMALİST GÖRÜNÜM İÇİN:

Daha cesur bir iç mekan tercihinizse o zaman turuncunun yanına onun kadar iddialı bir renk olan berryyi ekleyin derim, gold detaylı ürünleri de yanında kullanın ve göz alıcı bir iç mekana imzanızı atın.

Eklektik bir stil için modern ve etnik bir göndermede bulunabilirsiniz. Bunu yaparken turuncuyu sabit ve geniş bir alanda kullanırken diğer parçaları aydınlatma ve sandalye gibi ürünlerde kullanarak bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

4) DRAMATİK GÖRÜNÜM İÇİN:

Son yıllarda endüstriyel iç mekan tasarımında da karşımıza çıkan bir renk olan gri ve tonları burada destekleyici unsuru çok büyük. Nötr renklerden olan griyle mekanı dinginleştirirken turuncu tonlu mobilyalarınız mekanda dramatik görünümü ortaya çıkarmanıza yardımcı olacaktır.

Mobilyalardaki kullanımın yerine daha küçük ürünlerle serpiştirerek de aynı etkiyi yakalamak mümkün. Örnek olarak görseldeki gibi koltuk şalı, yastıklar ve bir kaç mumla dramatik bir dinginlik oluşturulabilir.

Ya da tamamen gri tonlarıyla nötrlenen mekanda kullanacağınız sandalyelerle de etkileyici bir iç mekan elde edilebilir.

 

Sende bizim gibi dekorasyona bayılıyorsan bu yazıyıda kaçırma – 5 Püf Nokta ile Evinizde Renkli Oturma Köşeleri Oluşturun! 

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kürk Mantolu Madonnayı Dünyaya Kazandıran Sabahattin Ali ve Eserleri

Pssst…Fiziğini Değiştirecek Fashion Hilelerini Söylüyoruz!