İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Trend Kod 1: Fitilli Kadifenin Muhteşem Dönüşü!

fitilli kadife moda popstil

Popstil’deki ikinci yazımla herkese merhaba!

Sizlere bu yazımda, geçtiğimiz son iki senede trend olan kadife modasından bahsedeceğim, fakat bu sene özellikle fitilli kadifeler oldukça revaçta. Kolay ulaşılabilir, hızlı trend markalarında çokça görmekteyiz. Peki 90’lar rüzgarını estiren fitilli kadifeleri hangi parçalarda ve nasıl kombinlerde kullanabiliriz gelin biraz bunu inceleyelim.

1. Kadife Ceketler

Özellikle günlük hayatınızda, spor kombinlerinizle rahatlıkla kullanabileceğiniz ceketlerden bahsedelim. Hem soğuktan korunup, hem de trendlere ayak uydurmak isterseniz kesinlikle bu içi tüylü, fitilli kadife ceketler tam size göre! Giydiğiniz kombinin havasını anında değiştireceğine emin olabilirsiniz.

Her türlü jeanlerle, elbise ve eteklerle kullanabilirsiniz. Bunun dışında da kumaşın kendi görüntüsü biraz vintage olduğu için vintage parçalarla da birleştirebilirsiniz. Bir taşla iki trend vurmak isterseniz kendiliğinden kombinlenmiş olan fitilli kadife bir ceket-etek veya ceket-pantolon takım da tercih edebilirsiniz.

Ekstra olarak sezonun iki trendini bir araya getiren Puffy adı verilen şişme montlar ile fitilli kadife birleşimi oldukça spor ve rahat görünüyor özellikle de günlük kullanım için kesinlikle harikalar.

2. Kadife Etekler

Eğer kadifeyi ceket-etek takımı olarak kullanmak size fazla iddialı gelirse bir diğer alternatif olarak yalnızca fitilli kadife etekleri gardrobunuza dahil edebilirsiniz. Üzerine basic beyaz bir tshirt ile bile çok tarz görünebilirsiniz. Hem de etek olması sebebiyle daha şık bir imaj elde edebilirsiniz. Mini ya da midi seçim sizin !

3. Kadife Pantolonlar

Geçmiş yıllardan hatta pek çoğumuza çocukluk zamanlarından çok tanıdık gelen bu parça, kendinizi güvende hissetirmeye aday.

Kuşkusuz, bu rahatlığı ve cool duruşuyla sonbahar ruhunun vazgeçilmezi olacağa benziyor.  Canlı renk tonları, yüksek belli, mom fit ve bol paça kesimli modelleri hepimizi fitilli kadife pantolon kullanmaya çok kolay ikna edecek gibi duruyor. Ancak kullanırken biraz dikkatli olmakta fayda var zira kalınlığı sebebiyle bir tık kilolu gösterebilir!

4. Kadife Salopetler & Jileler

Ben biraz daha farklı ve çılgın görünmek istiyorum derseniz de yine bu sezon pek çok yerde karşımıza çıkan salopetleri ve jileleri kombinlerinizde kullanabilirsiniz. İçerisinde boğazlı triko, basic tshirt, sweatshirt, örme kazaklarla oldukça tatlı görüneceğinize eminim !

5. Kadife Aksesuarlar

Son olarak da “Bunların hepsi çok iddialı ben bunları kombinlemekte, kullanmakta zorlanırım.” diye endişe edenler için trendleri ufak detay ve aksesuarlarda tercih edebilirsiniz. Ayakkabı, çanta, şapka ve özellikle saç aksesuarlarında da oldukça güzel görünecektir. Hem de kombininizi daha stil sahibi ve bir anda modaya uygun hale getirecektir.

Fitilli kadifelerde renklerin özellikle toprak tonları, uçuk pembeler, bordo ve kiremit tonları üzerinde yoğunlaştığını görmekteyiz.

Tabii bundan sonrası da sizlere ve hayal gücünüze kalmış. Modada sınır ve kural yok. Siz neyi, nasıl kombinlemek isterseniz. Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, mutlulukla kalın !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

likya yolu gezme popstil

MACERA DOLU IŞIKLARIN ÜLKESİ LİKYA’YI KEŞFEDİN

gin-cocktails

Yılın En Popüler 10 Kokteyli Hangileri?