İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Sadelikte Yakalanan Şıklık: Tesettürde Ton Sür Ton

Birden fazla moda haftasında karşımıza çıkan ton sür ton başka bir ifade ile ‘ton üzerine ton’ aynı renkle kombinler yapmak değil aksine aynı rengin farklı tonlarını harmanlayarak kullanmaktır.

Her ne kadar birçok defile ve modelde örneklerine denk gelsek de tesettüre nasıl uyarlanacağı konusunda örneklerimiz çok kısıtlı, fakat imkansız mı? Tabii ki de hayır.

Hadi kendi ton sür ton stilimizi gelin beraber oluşturalım;

1. Dolabınızda mutlaka aynı renkte farklı tonlarda parçalar bulundurun.

2. Herşeyin aynı olmasına gerek yok beyaz/siyah gömlek ve tişörtler genellikle ton sür ton stilinde geçiş yaparken çok işinize yarayacak.

3. Çok aceleniz var ve şık olmak istiyorsunuz. Kesinlikle ton sür ton sorunlarınıza çözüm olacaktır.

4. Her mevsime uyarlayabilirsiniz.

İlkbahar / Yaz;

Sonbahar / Kış;

5. Çok sade olmaktan korkuyorsanız veya rahat edemeyeceğinizi düşünüyorsanız kullandığınız şal veya eşarp da seçtiğiniz tonu, içerisinde küçük motifler bulunan şalları tercih ederek kullanabilir veya benim yaptığım gibi siyah şal kullanabilirsiniz.

Peki ben ton sür tonu kendi kombinlerime nasıl uyarladım, gelin hep beraber bakalım.

Tercihimi kahve tonlarından yana yaptım çünkü kahve tonları gerçekten bir bayanın dolabında bulunması gereken kurtarıcı parçalardan. İstediğin zaman şık istediğin zaman spor bir tarza bürünebilirsin.

Şal olarak ise siyah penye şalı tercih ettim. Daha rahat ve her kombininize uyum sağlayan torpilli parçalardan biri.

Peki penye şalı kendine yakıştırmayan kadınlar tesettür kombinlerinde ne kullanabilir. Aslında soru çok basit fakat  cevaplanması bir hayli zor. Hiç üzülmeyin çünkü imdadımıza yine şifon şallar koşuyor. Geçen yazın trendi şifon şallara az da olsa bu yaz da denk geliyoruz. Gerek kolay yapılışı olsun gerek terletmemesi olsun her yönden avantaj sağlıyor. Kesinlikle bu yazda efil efil yapılan tesettür kombinlere şifon şallar ilaç gibi gelecektir. Peki tesettüre uygun başka önerebileceğin şal var mı? Diye sorarsanız bu sezon Freshscarfs’ın çıkarmış olduğu seri olan Ice Cream şallarını deneyebilirsiniz. Tesettüre uygun bu şalları tercih eden Freshscarfs’ın amacı insanları daha rahat daha canlı renklerle buluşturmak. Tabi bu parçaları seçerken bütçenize uygun davranmanız gerekiyor. Normal kombinlere kıyasla tesettür kombinlerin şöyle bir dezavantajı var ki kombin yapmak daha zor çünkü birçok parçaya ihtiyaç duyuyorsunuz ve hem tarz hemde uygun parça bulmak gerçekten çok zor diyebilirim. Bu yüzden unutulmamalıdır ki doğru bütçe ile yapılan alışveriş avantajdır

O zaman sıra sizde, kendi tarzınızı oluşturmaya var mısınız?

Bu konu üzerinde daha fazlası için buradan devam et – Her Rengin Tek Tonu Mu? Tek Rengin Her Tonu Mu?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Jacquemus 10. Yıl Koleksiyonu: La Coup De Soleil

Jacquemus 10. Yıl Koleksiyonu: La Coup De Soleil

beach-makeup-plaj-makyajı

Sezonun Önemli Sorularından; Plajda Ne Tür Makyaj Kullanılabilir?