Cool!Cool!


Tepedeki Ev İkinci Sezonuyla Korkutmaya Devam Ediyor!

Amerikalı yazar Shirley Jackson’ın aynı adlı gotik romanından uyarlanan Netflix dizisi Tepedeki Ev -orijinal adıyla The Haunting of Hill House – izleyicileri ile geçtiğimiz sene buluşmuştu.

Netflix’e göre beğenilen korku dizisinin ikinci sezonu için start verildi. Paylaşılan bilgiye göre, bu sefer farklı bir “perili köşk” ile korkutulacağımızdan, ikinci sezonda dizinin ismi “The Haunting of Bly Manor” olacak. Bu ismin ilham perisi ise yine Amerikalı yazar Henry James’in 1898 yılında yayımlanan “The Turn of the Screw” yani Yürek Burgusu adlı korku romanı. Bu romanın ise 1961 yapımı “The Innocents” adlı bir film uyarlaması mevcut.

Tepedeki Ev, korku edebiyatının efendilerinden olan Stephen King’den de olumlu not almış ve kişisel Twitter hesabında övgüyle anılmıştı.

Serinin popülaritesi sayesinde Jackson’ın romanı da dilimize 2018 yılında Siren Yayınları tarafından Dost Körpe çevirisiyle kazandırıldı.

Dizinin birinci sezonunun konusunu hatırlamamız gerekirse; beş çocuklu Crain ailesi, tamir ve bakım işlerini tamamladıktan sonra satmak için devraldığı Hill Malikanesi’ne taşınır. Bir süre sonra evin ufaklıkları hayali yaratıklar ve paranormal olayların pençesine düştüğünden, evde kaldıkları birkaç aylık süre onlar için bir işkence haline gelir. Peki bu sözde “hortlaklar”, sadece küçük çocukların düş gücünden filizlenen birer hayal midir, yoksa Hill Malikanesi’nin Crain ailesine anlatmak istediği bir şeyler mi vardır?

Peki dizinin ikinci sezonunda bizi ne gibi korkutucu hikayeler ve trajediler bekliyor? Ne yazık ki bu sorunun cevabını bulmak için 2020 yılına kadar beklememiz gerekiyor.

Beklerken de boş durmak istemeyenler için aynı kitabın farklı uyarlamalarından biri olan, “The Haunting (1999)/ Perili Ev” filmini de izlemenizi öneririm. Jan de Bont’un yönettiği filmde, Liam Neeson ve Catherine Zeta-Jones gibi tanıdık simalar sizi karşılayacak. Üstelik film, Netflix Türkiye’de mevcut.

Bol korkulu günler dileriz.

Netflix’den en başarılı fantastik dizi önerileri için hemen buraya tıkla!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kilot

Tesadüfe Bırakmadan İç Çamaşırı Seçimini Nasıl Yapmalısın?

rimel-süren-kadın

Fırça Yapısına Göre Maskara Seçimi Nasıl Olmalı?