BayıldımBayıldım


Seçkin Fransız Filmleri ve Özel İçeceği Eşliğinde Pazar Keyfi

Fransa denilince akla Champ-Élysées, Tour Eiffel, kırmızı bir şarap eşliğinde tadılan peynir tabağı belki de sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi kruvasan ve kahve geliyordur. Bunların yanı sıra Dünya çapında ses getirmiş hatta ödüllerin sahibi olmuş Fransız filmleriyle romantik türde başyapıtlara imza atmış bir ülkedir.

AMELIE

Sıcacık duygulara sahip olan Amelie filmi, kült filmler kategorisinde ilk sıralarda. IMDB notu 8.3 olan Fransız yapımı romantik- komedi türü filmi izlemek kış aylarında tatlı bir tercih olabilir. Bakalım Amelie, aşkı bulabilecek mi?

Sıcak çikolatayla izlenmesini tavsiye ederim 🙂

CESARETİN VAR MI AŞKA? (Jeux D’enfants)

Bir oyun, bu kadar büyük bir aşkı alevlendirebilir miydi? Oyunculukların doğallığı ve sadeliği ile hem hüznü hem de romantizmi bir arada hissettiren Fransız yapımı bu filmi iyi ki izledim diyeceksiniz.

Sütlü filtre kahve ve çikolatalı kurabiyeyle 🙂

PARİS, SENİ SEVİYORUM (Paris, Je T’aime)

Film kategorisinden ziyade farklı bir tür içinde değerlendirilmesi gereken kısa hikayelerden oluşan kolektif bir yapıt. Bir çok yönetmenin bir araya gelerek oluşturduğu Fransız yapımı. Paris’in içinde dolu dolu aşkı ve tesadüfler zincirinin her dakikasını keyifle seyredeceksiniz.

Kesinlikle Latte içerken izlenmeli 🙂

HİROŞİMA SEVGİLİM (Hiroshima Mon Amour)

IMDB notu 8.0 olan Fransız yapımı bu film, filmin yönetmeni Alain Resnais’in başyapıtı olarak kabul ediliyor. Hiroşima’ya atılan bombanın ardından yaşanan acıların bir aşkı büyütebildiğini anlatan aşk ve trajedi dolu bir film.

Tabii ki, Americano 🙂

Kahve yerine çay tercih edenleri şöyle alalım – İçinizi Isıtacak Bol Vitaminli Kış Çayı Tarifi

Oluşturan İlayda Poyraz

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans öğrencisiyim. İlkokul yıllarımdan beri sahnede olmaktan keyif aldığım için, 2013 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldım. 2016 -2018 sezonunda Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu bünyesinde birçok çocuk oyununda oyunculuk yaptım. Meditasyon ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan hint felsefi sistemi üzerine çalışmalar yapıyorum. Seyahat etmeyi, Kültür-Sanat aktivitelerinde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Popüler Kültür ve Stil Platformu Popstil.com'da içerikler üretmeye başladım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kış-çayları-popstil

İçinizi Isıtacak Bol Vitaminli Kış Çayı Tarifi

KADIN OLMAK : REGL SÜRECİ VE CİNSEL SAĞLIK

Kadın Olmak: Regl Süreci ve Cinsel Sağlık