BayıldımBayıldım


Satenlerin Baştan Çıkarıcı Işıltılı Etkisi

Satenlerin yalnızca yatakta ya da davetlerde giyildiği devir kapanıp, Kate Moss’un saten pijamalar ile sokağa çıkması ile ikonikleşti.

Satenler; 2018’de Calvin Klein, Marc Jacobs gibi ünlü markaların defilelerinde türbanlardan pantolonlara kadar çeşitli yelpazelerde hayatımıza keskin bir giriş yaptı. Son yıllarda satenin lüks etkilerini; bluzlardan elbiselere, gömleklerden pantolonlara kadar farklı parçalarda görmemiz mümkün.

Geçmişte davetlerde, gece elbiselerinde daha sık karşımıza çıkan satenleri, günümüz moda anlayışının bize sunduğu rahatlık sayesinde özgürce kombinleyebiliyoruz. Yalnızca şık olarak değil; aynı zamanda günlük hayatımızda spor kombinlerimizi de taçlandırır hale geldi.

Doğru kullanılmadığında faciaya dönüşebilecek hassasiyetteki satenler, doğru kullanıldığında ise şık, lüks ve oldukça stil bir görünüme imza atmakta. Saten parçaların kombinlenmesine yönelik ipuçlarına geçmeden önce şunları hatırlamakta fayda var: Satenler vücut kusurlarını ortaya çıkarabilir, bunun önüne geçmek için, astarlı olanları tercih edebilir ve lazer kesimli dikişsiz iç çamaşırı kullanabilirsiniz.

Peki bu parçalar ile nasıl kombinler çıkarabiliriz derseniz gelin örneklere bakalım :

1) Saten Elbiseler

Yalnızca ince topuklularla birlikte şıklaşırken, içine geçireceğiniz t-shirt ve altına sporlar ile stil bir spor görünüme de imza atabilirsiniz.

2) Saten Bluzlar

Pantolonlarınızla, eteklerinizle giydiğiniz askılı bir saten bluz tüm havanızı değiştirecektir. Özellikle bu bluzlar, jeanler ve topuklular ile giyildiğindeki cazibesini hiçbirimiz inkar edemeyiz.

3) Saten Etekler

Son birkaç sezondur hemen hemen her markada karşımıza çıkan saten eteklerin özellikle midi boy olanları çok zarif bir görünüm sağlıyor. Hem topuklularla şık olmaya imkan verirken hem de tshirt, sneaker ikilisini de ekleyince spor kombinlerimizi taçlandırıyor.

Bonus: Rengarek desenli saten pijamalarınızı günlük hayatınızda giymeye ne dersiniz? Özellikle uzun kollu üstlerin nasıl güzel bir gömlek olabileceğini unutmayın!

Trend kalın,

Erva by Fromeanda

 

Erva’nın popstil&’e verdiği eğlenceli röportajı henüz okumamış olanlar buradan devam edebilir popstil& Talks 4: Erva

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yazın Favori Starbucks İçeceklerini Oyluyoruz!

Yazın Favori Starbucks İçeceklerini Oyluyoruz!

Okuduğum En İyi 5 Kitap ve Konuları