İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Sanata Yatırım Yapın; Design House İstanbul

Hepimizin içinde bir yerlerde, çoğu zaman farketmediğimiz ama asıl kendimizi bulmamızı sağlayan, o yaratıcı tarafımız… Bu yaratıcılığımızı kariyerimize dökmekte yardıma hazır birileri var; Design House İstanbul. Resimden dansa, cam ve seramik atölyelerinden müziğe, drama terapilerine kadar kendinizi bulacağınız sanat alanları yaratarak çoğumuza yol göstermek istiyorlar.

Dönem dönem düzenledikleri söyleşi ve paneller sayesinde sanatçılar ve tasarımcılarla tanışma imkanı, güncel dönem konseptlerinden esinlenerek tasarladıkları ürünlerin dijital ortamda çizimiyle farklı üretim teknikleri ortaya koyma imkanı, her yaştan kişinin katılabileceği terapi ve sanatı birleştiren etkinliklerle stresli ruh halini ortadan kaldırmaya yönelik girişimleri deneyimleme olanağını bize sunuyor.

Sanat atölyesi, üç boyutlu modelleme ve tasarım, yaratıcı yazarlık, AP ve IB eğitimler, animasyon ve oyun tasarımları, müzik prodüksiyonu atölyeleri arasında.

Bir terapi şekli olarak Dışavurumcu Sanat Terapisi konseptini, kişinin duygularını anlamlandırması ve ifade etmesi için alternatif bir alan açarak o alandaki deneyimlerin verdiği sağlamlık ve yeni bakış açılarıyla kişinin yaşadığı dünyaya ve sorunlarına farklı bir perspektiften yaklaşmasını sağlamak, olarak tanımlıyor kurucu otağı Derya Geylani. Resim, seramik, cam, müzik ve dramanın bu terapi alanında kullanılan sanat dallarından olduğunun altını çizerek, sözle ifade edilemeyen bilinç ve bilinç dışındaki duyguları dışa vurma yöntemi olduğunu da ekliyor.

21 Nisan-4 Mayıs 2019 tarihleri arasında sanata olduğu kadar yeşile ve manzaraya da doyacağımız bir etkinlik haftası bizi bekliyor. Bebek’te gerçekleşecek olan etkinliklerin içeriği ise şöyle;

21 Nisan Pazar – Kil ile Modelleme/Heykel Atölyesi

Bu atölyede ise kil ile nasıl modelleme yapılacağı ve kilin kendiliğinden terapi etkisi ile toprağa dokunmanın verdiği hisin enerjiyi nasıl etkilediğini deneyimleniyor.

26 Nisan Cuma – Alevle Cam Şekillendirme Atölyesi

Sıcak camın dünyasında tasarladığınız cam objelerle birleştirilerek özel cam boyaları ile renklendirdiğiniz cam kadehleri sonrasında size iade edilmek üzere paketleniyor.

27 Nisan Cumartesi – Yaratıcı ve Dışavurumsal Resim Atölyesi

Rahatlatıcı müzikler ve gerekli malzemelerle manzaranın eşlik ettiği bir ortamda duygularınızı resme dökme imkanı sunuluyor.

28 Nisan Pazar – Kil ile Modelleme ve Heykel Atölyesi

Kil ile nasıl modelleme yapıldığı ve kilin kendinden gelen terapi etkisini deneyimleme imkanı sunuluyor.

4 Mayıs Cumartesi – Yaratıcı ve Dışavurumsal Resim Atölyesi

Tarihi 1950lere dayanan sanat terapisi bilinç veya bilinçdışındaki duyguları dışa vurma yöntemi olarak bu atölyede de katılımcılara deneyim imkanı sağlıyor.

Geçmişten Günümüze Spor Modası

Müzik-dinlemek

Burcuna Göre Nisan Ayı Şarkın