İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım OMGOMG


Sadeliğin Şıklığa Dönüşünde ki “Trençkot” Etkisi

Trençkotları günümüzde kurtarıcı siyah elbiseler kadar değerli bir konuma getirmiş durumdayız.

Bazı günler canımız sıkkın olduğu anlarda pek bir stil oluşturma eğiliminde bulunmadığımızdan ötürü bir tişört veya sweat üstü trençkot ile herşeyi tamamlayabiliyoruz. Bunu bir nevi “giy, çık -.kombini” olarak tanımlayabiliriz. Aslında özen göstererek oluşturmadığımız birşey olsa da genel olarak baktığımızda rüküş diyebilmemiz, trençkot ile pekte mümkün değildir. Kendine özgü duruşuyla salaş bir görünüm sergileyen bu parçanın duruşunu sevdiğimi söylemek isterim.

Trençkotlar tek mevsimlik olmayan her mevsim giyilebilecek parçalardır. Dolayısıyla stil oluşturma açısından kombinasyon yelpazesi geniştir. Modası geçmeyecek, gardıroplardan eksilmeyecek bir giyim olduğunu söyleyebiliriz.

Başlıca özelliği rahatlık olan trençkotlar biraz daha özgü bir havaya büründüğünde sportif ya da klasik bir şıklık ile karşılaşmamız olası bir durumdur.

Göz alıcı bir stilin oluşması şaşalı parçalardan ibaret değildir. Sadelik bazı anlarda şıklığın Nirvana’sı olabilmekte. Bir davet düşün, herkes ışıl ışıl ama biri var ki çok sade ve hoş bir görüntü sergiliyor. İlgiyi üstüne çekebilir, hatta bazı kitleler tarafından rüküş diye tabir edilebilir. Ama o bedenin içindeki düşünceler kişiyi son derece tatmin edici boyuttadır ki cesaretle o şekilde davette bulunmaktadır.

Günümüzde trençkotları farklı şekillerde stiller oluşturarak kullanan karakterler görmekteyiz. Mesela bağlama ipi yerine kemer ya da fular kullanımı görülmekte ayrıca bandana ve bağlama ipiyle birlikte kullanılabilmekte, böylece daha özgü ve cool bir görünüm sağlamaktadır. Detaylar stillere değer katan parçaların bütünüdür. Bu nedenle stilimizde aksesuar seçimini en güzel şekilde belirleyip, kullanmalıyız. Özgün bir stile erişebilmek için kişi kendini yansıtabilmeli ve farkındalığını ortaya çıkarmalı.

Stil kişilerin karakteristik farklılıklarının bir göstergesidir diyebiliriz ve herkesin kendine özgü bir düşüncesi ve stili olmalıdır.

Stil, Kişilerin kendilerini yansıtma sanatıdır.

Kerem Ege ZİFİROĞLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

popstil& Talks 4: Erva

Güzelliğin Sırrı Besinlerde Saklı!