Cool!Cool!


Regl Dönemini Kolaylaştırmak İçin Rahatlatıcı Çaylar

Kadınların fizyolojik döngüsü olan adet dönemi, kişinin bünyesine göre farklı uyarılar gösterebilir. Kimi kadınların hiç ağrısı olmazken kimi kadınların dayanılamayacak kadar çok ağrısı olur. Bu durum doğal sürecin gecikmesi ya da tam zamanında gelmesi olarakta ayrılabilir.

Nereden bakarsak bakalım adet dönemi bizim için oldukça zorlu geçer. Hem psikolojik ve fiziksel olarak yıpranırız. Rahatlamak için ilaçlardan yana değilsek eğer sizlere birkaç çay önerebilirim..

CİVANPERÇEMİ ÇAYI

Ağrıları azaltmaya yardımcı olur ve rahatlamanızı sağlar. Bir tutam civanperçemi yarım litre suda 3 dk kadar bekletilip içilebilir.

ZENCEFİL ÇAYI

Adet söktürücü ve ağrı kesici olarak fayda sağlar. 2 fındık büyüklüğündeki taze zencefili 5 dk yarım litre kaynar suda demleyip içebilirsiniz.

MAYDANOZ SAPI ÇAYI

Geciken adet için kullanılabilir. Yarım demet maydanozu yapraklarından ayırıp yarım litre suda renk verene kadar kaynatıp içebilirsiniz.

PAPATYA ÇAYI

Sakinlik verir ve ağrılarınızı hafifletmeye yardımcı olur. 1 çay kaşığı kurutulmuş papatyayı 1 fincan suda 3 dk demleyip içebilirsiniz. Çayları içmeden önce doktorunuza danışmanızda fayda var. Kullanılan malzemelere karşı alerjiniz olup olmadığından emin olun. Hamileler, tansiyon, kalp ve kronik rahatsızlıklar için uygun değildir.

Menstrüasyon nedir? Kadınlar neden ragl olur? hemen buraya tıkla!

Oluşturan DİYETİSYEN CANSU UÇAR

@dyt.cansuuucar BESLENME VE DİYET UZMANI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Fashion week sokak stili

Nasıl Şık Olunur? Dolabımızda Bulunması Gereken 5 Altın Parça

Oscar 2019: Kırmızı Halı Görünümlerini Oyluyoruz!