İlginçİlginç


Bu Popüler Diyetlerin Sağlığınızı Tetiklediğini Biliyor muydunuz?

SAĞLIĞINIZ HERŞEYDEN ÖNEMLİ! DİYEREK BİR GİRİŞ YAPMAK İSTİYORUM.

Dukan, Karatay, İsveç, Taş Devri, Atkins, Hollywood, Ketojenik, Stillman, Montignac.

Yukarıda saymış olduğum bu diyetler, sizce de kalıcı bir kilo vermemizi sağlıyor mudur?

Günümüzde zayıflama adı altında birçok popüler diyet karşımıza çıkmaktadır. Bu diyetler farklı isimlerle anılan proteinden zengin, düşük kalorili diyetler, açlık diyetleri, tek tip beslenmeye yönelik diyetlerdir. Sizce bu diyetler sağlıklı mı? Gerçekten kilo kaybettiriyor mu? Birçoğumuz fazla kilolarından kolay yoldan kurtulmanın peşindedir.bunun için sosyal medyada yer alan 3 gün, 1 hafta, 15 gün gibi kısa süreli diyetler 1 kez de olsa denenmektedir. Diyet; kişinin fiziksel aktivitesine,yaşına ,kilosuna,boyuna bağlı farklılık göstermektedir. Diyet kişiye özeldir!

Evet! Bu diyetler kilo verdiyor, tartıda gördüğümüz rakamlar bizleri mutlu ediyor olabilir, fakat bu verdiğimiz kiloların sağlıklı zayıflama olmadığını ,bu diyetleri bıraktığımızda fazlasıyla geri aldığımızı, diyet sırasında/sonrasında yaşanan sağlık sorunlarını bizlere göstermektedir. Fazla kilolarımızdan kolaylıkla kurtulmak için uyguladığımız bu popüler diyetler, amacımızın tersine obezitenin artmasına neden olmaktadır. Zayıflama diyetlerinde kişinin ayda 4-6 kilo kaybetmesi sağlıklı olarak kabul edilmektedir. Bu popüler diyetler ise haftada hatta 1 günde bu rakamlarda kilo kaybını garantilemekte. Bu diyetlerde zayıflama kas ve su kaybı görülmektedir.

Biz diyetisyenlerin yazdığı sağlıklı beslenme programlarında ise; vücudumuzdaki fazla olan yağ hücrelerinin kaybedilmesi sağlıklı kilo kaybettiğini gösterir. Bu diyetler vücudumuzun direncinin düşmesine, vücudumuzun asit baz dengesini bozarak beynin zarar görmesine neden olmaktadır. Yorgunluk, baş ağrısı, baş dönmesi, kansızlık, konsantrasyon eksikliği, sinirlilik, ishal, kabızlık, bulantı, kusma, saç dökülmesi, tırnaklarda çabuk kırılma, kardiyovasküler hastalıklar, safra taşları, böbrek hastalıkları, osteoporoz.. Bu uyguladığınız popüler diyetlerin olası yan etkileridir Kilo kaybederken amacınız sağlıklı ve yeterli beslenmeyi sağlayarak vücut yapınızı bozmadan kilo vermek ve bu beslenme şeklini hayat tarzınız haline getirmek olmalıdır. LÜTFEN! BU  diyetleri uygulayarak Sağlığınızdan olmayın ..

SİZ ÖNEMLİSİNİZ !

iki Londralı kız

BİZİMLE LONDRA’NIN EN ÇEKİCİ YERLERİNİ KEŞFEDİN (1. Bölüm)

mavi oturma odası

Sosyal Medya Etkisi Altında Kalmış Standart Evler!