Cool!Cool! BayıldımBayıldım


popstıl& talks 5: LCW Moda Yarışması İkincisi Esra Ünsal

İzmir’de yaşayan Esra, tam da parmakla gösterilecek bir moda aşığı.

Anadolu Üniversitesi iktisat mezunu olmasına rağmen moda tasarımı okumak için tekrardan Üniversiteye başladı. Şu sıralar Ege üniversitesinde okumaya devam ederek yanısıra bir tasarımcının yanında çalışıyor ve kendine ait online satış yaptığı bir markası var (Veinn @veinnstore). Peki tutkusu bu kadar yüksek olan biri sizce yetinir mi? Aslaaa! Çünkü Esra birde LC WAİKİKİ “ModaSeninSeçimin” yarışmasına katılarak Billur Saatçi’nin ekibine girmeyi başardı ve Türkiye genelinde 2. oldu. Tebrikler sevgili Esra! diyerek direkt sorularımıza başlıyoruz….

popstil& – Kendini 3 kelime ile tanıtabilirmisin?

Esra – Moda kariyeri için sıfırdan başlamış biri olarak kendimi üç kelime ile tanıtmam gerekirse bu azimli, sorumlu ve risk almayı seven olurdu.

popstil& – İkinciliği kazanmış olduğun LCW ‘ModaSeninSeçimin’ yarışmasında neler yaşadın?

Esra – LCW’nin düzenlediği ‘ModaSeninSeçimin’ yarışmasına sosyal medyada gezinirken tesadüfen denk geldim ve hemen katılmaya karar verdim. Çünkü yarışmada format gereği sadece LCW ürünlerinden oluşan bir kombin hazırlamamız gerekiyordu.  Ki bu benim her zaman yapmaktan büyük keyif aldığım bir aktivite olduğu için çok eğlenceli bir süreç olacağını biliyordum. Yapmamız gereken hazırladığımız kombin ile seçtiğimiz koçumuzun takımına girebilmekti. Toplam dört farklı takım koçu ve her takımda beş kişi olacak şekilde takımlarda yerimizi almıştık. İlk elemeyi geçip sıra ikinci tur olan jüriyi etkileme kısmına gelmişti. Her takım farklı şehirlerde, bu defa jüriyi etkilemek için bir başka kombin yaptı ve her takımdaki beş kişiden birer kişi jüri tarafından seçilerek toplamda dört kişi halk oylamasına kaldı. Oylama sonucunda ise ikinciliği kazandım.

Yarışmada Esra’nın hazırladığı kombinler. (Sağ tarafta ki ile ikinciliği kazandı.)

popstil& – Çok heyecanlı anlar geçirmiş olmalısın!

Esra – Baştan sonuna kadar ‘ModaSeninSeçimin’ yarışması benim için eğlenceli bir süreçti. Kısa zaman dilimi içerisinde yapabildiğimiz en iyi kombini yapıp insanları etkilemek heyecan verici bir duyguydu. Yaşadığım deneyim benim için çok önemli.

popstil& – Bu arada Instagram’dan satışını yaptığın kendi markan var. Tasarımları sen mi yapıyorsun?

Esra – Evet kısa süre önce kurduğum ‘Veinnstore‘ isimli bir markam var. Henüz ürünlerimi kendim tasarlamıyorum üretici firmalarla çalışıyorum. Fakat planlama aşamasında olduğum ve kısa zaman içerisinde tasarımları kendim yapacağım ürünlerle geleceğim.

popstil& – Peki, 10 yıl sonra kendini nerede görmek istersin?

Esra – Kariyerimi moda sektörüne çevirdiğimde hedeflediğim şey; sokakta gezerken insanların benim tasarladığım kıyafetleri büyük bir beğeniyle üzerlerinde taşıdıklarını görmekti. Umuyorum ki 10 yıl içerisinde hedeflerime ulaşmış olurum.

popstil& – Victoria‘s Secret defilesine davet edildiğini ve ön sırada yer aldığını düşün. Böyle bir olağanüstü davette ne giyersin?

Esra – Kesinlikle pantolon ceket takım. Maskülen tarzı kendime daha yakın buluyorum. Size klişe gelebilir ama oversize pantolon ceket içerisine giydiğim gömlek ve ayağımda bir spor ayakkabıyla o gün benden mutlusu olmayacaktır.

popstil& – Bu sene mutlaka giyinilmesi gereken parça sence hangisidir?

Esra – Birçok insanın sevmemesine rağmen sanırım tercihimi bisikletçi taytlardan yana kullanırdım. Geniş kombin yelpazesiyle insanlara çok vakit harcatmadan şık kombinler yapabilmeyi vaat ediyor bence.

popstil& – Son söz sende; popstil& okuyucularına söylemek istediğiniz şey nedir!

Esra – Stil sahibi olmak için önce kendi iç dünyanıza dönün ve kendinizi nasıl iyi hissediyorsanız öyle giyinin, konuşun ve gülümseyin.

 

Umarız bir gün sokakta gezerken Esra’nın tasarımlarını taşıyan kişilerarasında oluruz. Esra’yı takip etmek isterseniz Instagramı @esraunsalll. Çok yakında popstil’de de yazılarını okuyabileceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

micro-çantalar

2019’un Öne Çıkan Çanta Trendleri

rügarlı-perde-pencere-hasır-şapka-sandalye-kitaplar

Hayat Karmaşasında Bir “Rüzgâr” Gibiyiz…