İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım OMGOMG


Sezonun Önemli Sorularından; Plajda Ne Tür Makyaj Kullanılabilir?

Çoğunlukla kadınlar plajda daha az ürünle doğal makyaj yapmak isterler. Bunun nedeni hem daha az ürün taşımak hem de daha pratik olmayı istediklerindendir. Ben bu yazımda sizlere hem daha az ürün hem de pratik plaj makyajı nasıl olur onu anlatacağım.

1- Güneş Koruyucu

Makyajınızın ilk adımı olarak güneş koruyucu krem kullanmalısınız. Hem makyajınızın bazını oluşturacak hem de cildinizi güneşin zararlı ışınlarından koruyacaktır. Ayrıca gün boyu cildinizin nemli kalmasını sağlayacak. Bu yüzden bu ilk adım çok önemli.

2- İnce Yapılı Fondöten

İkinci adımımızda ise fondöten var. Fondöten ince yapılı seçmemiz gerekiyor cünkü hem havalar çok sıcak hem de daha doğal makyaj yaparak cildimize de yok gibi bir plaj makyajı yapabilelim. Fondöten seçerken ince yapılı, hafif kapatıcılığı olan ve cilt rengimizi eşitleyen bir fondöten seçmemiz gerekiyor. Bu sayede daha fresh bir görüntü yakalamış olduk bile.

3- Aydınlatıcı

Fondöten sonrası aydınlatıcı olmazsa olmazlardan. Elmacık kemiklerinin üstüne, burun ucuna ve göz pınarlarına uygulayabilirsin. Aydınlatıcı plaj makyajına ayrı bir hava katacaktır.

4- Bronzer

Bronzer’i sadece plaj makyajında değil bence hep kullanmalısın çünkü yüz hatlarını belirginleştirme gibi bir sihri var.

5- Maskara

Plajda uzun ve dolgun kirpiklerinizin olmasını istiyorsanız suya dayanıklı bir maskara kullanmanız en iyisi. Böylece makyajın son adımını da yapmış olduk. Plaj makyajında hem doğal hem de kalıcı bir makyaj uygulamak istiyorsanız bu kadar ürün kullanmanız size yeterli olacaktır.

Yaz sezonu yapman gereken daha fazla bakım için buradan devam et – Cildimizle Saçlarımızı Güneş ve Tuzlu Sudan Nasıl Koruyabiliriz!?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sadelikte Yakalanan Şıklık: Tesettürde Ton Sür Ton

mialn-fashion-italian-moda

Dünya Stilleri: “The Heart of Fashion Milan” Modada Dünya Devi İtalyanlar