İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


RAHATLIK MI ŞIKLIK MI? İŞTE ÖZGÜRLÜKLER ÜLKESİNİN MODA SEVİYESİ!

ejhuil-l-610x610-socks-american+flag-fashion-american-dope-dope+shit-dope+ish-dope+af-redwhiteblue-freedom-style-stand-odd+sox-horror-story-american+horror+story-tate-violet-weedsocks-whertogetit-c

Amerikalıların rahat tarzları bazen göz nizamını bozmayı bırak resmen kör ediyor diyebilirim (abartmıyorum)

Size nasıl giyindiklerini kısaca tarif edecek olursam, kot pantolon altına parmak arası terlik üstüne herhangi bir renkte tişört hatta onun üstüne polar ceket bile giyinebiliyorlar. Diğer taraftan eşofman altına renkli boğazlı spor ayakkabı, bu renkli dediklerim genellikle dikkat çekici tonlarda oluyor, resmi kurumlarda ise şirkette çalışan kadınlar ve erkekler o güzelim takım elbiselerin altına parmak arsı terlik, sandelet veya spor ayakkabı giyiniyorlar ve bu şekilde nice çılgın tarzla karşılaşabilirsiniz.

Tamam rahat giyinebilirsin şık olacaksın diye bir kaide yok, en azından uyum olsun; hava durumuna göre giyinmek veya bir renk uyumu olması gerekir diye düşünüyorum. Mesela kış ortasında çorapla terlik giyinme veya sen bir şirkette çalışıyorsun takım elbise altına spor ayakkabı giyinme.

Ah dostlar neler çekiyoruz burada bir bilseniz bir süre sonra bizimde giyim tarzımız bozuluyor. Türk arkadaşlarımla konuştuğum zaman ” Markete giderken bile makyaj yapardım, burada yaşamaya başladıktan sonra pijamayla bile çıkabilirim umrumda değil” dediklerini çok çok iyi biliyorum.

Neden bu kadar rahat giyiniyorlar? Özgürlükler ülkesi Amerika! Genellikle Amerikalılar her yerde ruhlarında ki o özgürlük hissini ortaya koymak isterlerç Bu aile konularında, erkek-kadın ilişkilerinde veya kıyafet konusunda aklınıza gelebilecek bir çok alanda görülebilir. Ayrıca Amerikalılar spor yapmayı çok seviyorlar koşmak, yoga, Amerikan futbolu veya diğer spor alanlarında bir çoğu aktif.

Bu sebep ile kıyafette onlar için öncelik konfor. Diğer bir nedeni ise burada hayat gerçekten çok hızlı akıyor. İnsanların kendine ayıracak vakitleri yok maalesef, sürekli bir koşuşturma içindesin. Örneğin yıllık izinleri Avrupa’da ki gibi en az 1 ay değil, Sadece 5 ile 15 gün arasında maaşlı yıllık izine çıkabiliyorlar. Genellikle insanların işyerleri evlerinden bir, bir buçuk saat uzaklıkta. Dolayısıyla çok erken kalkmak zorundalar ve bunlar gibi bir çok neden onların ayna karşısında vakit geçirmelerini engelliyor.

Peki rahat giyinmelerinin iyi tarafları yok mu? Bence var! Kim ne düşünmüş veya kim ne demiş umurlarında değil, elalem ne der diye düşünmüyorlar. Çok fazla ne giyineceğim derdi olmadığı için de randevularına geç kalan nadir görülür. Benim gördüğüm kadarıyla çok pahalı marka takıntılarının da olduğunu düşünmüyorum. Mesela bir Gucci kemeri veya o Balenciaga ayakkabısını kolay kolay bir Amerikalıda göremezsiniz. Avrupa da onlarsız gümrükten geçemiyorsun sanırım!

Uyum içinde bir yandan da özgürce yaşamanız ve giyinmeniz dileğiyle! Önemli olan dengeyi korumak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Tüvit

Bir Trendden Bir Çok Tarz: Tüvit!

Dövme sağlık popstil

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEN SANDIĞINDAN DAHA KOLAY!