İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Özgürlüğün Moda Ayağı: Anna Dello Russo

Stil, moda, ikon ve bunun yanına bir de kuralsızlık eklediğimizde akla gelen ilk isimlerden biri Anna Dello Russo. Moda haftalarının, lansman ve defilelerin merakla beklenen ismi… 1962 İtalyan doğumlu olan Russo, Vogue İtalya ile başlayan onsekiz yıllık moda kariyerine, Vogue Japonya’da yayın yönetmeni ve yaratıcı danışman olarak devam etmiş, moda alanında birçok başarılı çalışmaya imzasını atmıştır.

Sıradışı, renkli kombinleriyle dikkatleri üzerine çeken Russo’nun dünya ve Türkiye’deki popülaritesi ise 2012 yılında H&M ile yaptığı işbirliği anlaşmasıyla zirveye ulaşmıştır. Peki ADR’yi bu kadar farklı kılan ne? Kendi adıma şunu söyleyebilirim, kesinlikle moda alanındaki özgürlüğü, sınırsızlığı, cesareti ve vurdumduymazlığı.. Renklerle ve kıyafetlerle dans ediyor adeta. Çok sıradışı, çok özgün, herşeyin “çok”u onda sanki.

Beğeneni de çok beğenmeyeni de ama şu bir gerçek ki kendi modasını yaratmış. Özgün, kuralsız ve yüksek özgüvene sahip bir kadın. ADR ile ilgili es geçilmemesi gereken en önemli ayrıntı ise yaşına göre giyinme algısını yerle bir etmesi. Radikal ve klasikten çok uzak kombinleriyle iç dünyası da örtüşüyor üstelik. Herkes Russo’nun çok enerjik, samimi, neşeli bir kimlik taşıdığına hemfikir.

Çok fazla sayıda ayakkabı ve kıyafete sahip olan ikonumuzun bu konudaki sözleri şöyle: “Çok fazla ayakkabı ve kıyafete sahibim, evet ama gelecekteki günler için daha fazlasına ihtiyacım var.” Günümüzde profesyonel yardım alarak yine de çok çok başarısız olan ünlüleri göz önüne aldığımızda, Russo’nun zamanın önemli bir bölümünü harcayarak oluşturduğu kombinlere harcadığı eforu ayakta alkışlıyorum. Bu işine ve kendisine olan saygısının bir göstergesi.

Her giydiği kıyafete farklı bir boyut kazandıran ADR moda haftalarında tüm dergi ve sokak fotoğrafçılarının peşinde koştuğu bir ikon. Kuşkusuz çok az insana bahşedilmiş bir moda gözüne sahip. Kusursuz vücudu, sade hatta yok gibi makyajı ve hiç değişmeyen saç stilinden bahsetmeye gerek yok bile. ADR hakkında daha çok görsel ve bilgiye sahip olup, onu yakında takip etmek isteyenler için bir blog‘u mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

“HAYIR” Kelimesini Hayatınızda Deneyimlendirin!

sleeping-girl

Uykuya Dalmanın Kolay Yolu: 4-7-8 Tekniği!