İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


BACK TO SCHOOL: 5 ANAHTAR PARÇAYLA OKUL KOMBİNİ

moda sokak stili popstil

Yeni bir yazıyla herkese merhaba! Okullarımıza kavuştuk, en çok da alarm sesleriyle uyanmayı özlemedik. Bir de okul sabahlarına hazırlanmayı kabusa çeviren, uğruna geç kaldığımız tek bir soru hepimizin aklında: Ne giyeceğim?

Benim gibi dolabın karşısına geçip saatlerce düşünenlerdenseniz bu yazımda harika 5 kombin önerisinde bulunup dolabınızdakilerle ya da yeni almayı düşündüğünüz trend parçalarla saatlerce ne giyeceğim sorusunu biraz ortadan kaldırmak istiyorum. O zaman başlayalım!

1.RAHATINA DÜŞKÜNLERİN TERCİHİ : T-SHİRTLER  

İlk önerim günlük hayatımızın kurtarıcısı t-shirtler. Favorim düz beyaz t-shirtler fakat yazılı ya da şu sıralar çizgi film kahramanlarının kullanıldığı baskılarla renklenen t-shirtleri tercih etmenizle okul günlerinizi renklendirebilirsiniz. Okul demek benim için rahatlık demek bu nedenle bu kadar basic bir parçayla aslında ne kadar fazla günümüzü kurtarabileceğimizi, fikirler üretebileceğimizi görmek önemli. Kışın sweatshirtlerin altına giyerek ya da yazın üst kombinlerin vazgeçilmez parçası olarak stilinizle bu ürünü bütünleştirebilirsiniz.

2.TEK PARÇA SEVENLER İÇİN: ELBİSELER

Elbiseler hiç şüphesiz dolabımızın kurtarıcı parçaları. İki ayrı parçayı birleştirmekle uğraşmak yerine tek parça bir kıyafeti özellikle okul günlerinde tercih etmek için ideal seçim. Pratik olması düz kombinler ortaya çıkaracağınız anlamına gelmez. Çanta,ayakkabı,aksesuar hatta ceket ya da hırka seçiminizle okul stilinize yön verebilirsiniz.

3.HAVALAR SERİNLEDİ KABULLENDİK:CEKETLER

Soğuk havaları özleyenler ceket mevsiminin açılması için dört gözle bekliyorlar. Onlara müjdeyi veriyoruz, zamansız kombinlerin aranan parçaları raflara geri döndü! Ceket denilince akla blazerlar, kotlar geliyor fakat bu sezonda çizgilisinden leoparlısına karelisinden fitilli kadifesine pek çok kumaş ve desende ceket tipiyle karşılaşacağız. Takım olarak kullanılmış ayrı ama bütünlük yaratan etek blazer ceket ya da pantolon blazer ceket kombinlerinizle Gossip Girl havasını okulunuzda yakalayabilirsiniz. Fitilli kumaşlardan etek–ceket veya pantolon-ceket takımlarıyla da sonbaharın güzelliğini okulunuza taşıyabilirsiniz. Deri ceketlerin ne kadar da kurtarıcı bir rolü olduğundan geçen yazımda bahsetmiştim, onun yeri bizde çok ayrı. Ceket elbiselere gelirsek iki farklı parçanın harika birleşiminden oluşan tek parça kombin şıklığını ve rahatlığını arayanların kesinlikle tercih etmesi gereken bir model. Klasik mi spor mu ya da her ikisi de mi? Bugün senin okul seçimin hangisi?

4.DESEN SEZONU : EKOSELENDİK

Bir önceki yazımı okuyanların da bildiği üzere bu sezon desenlere doyacağız. Peki neden diğer desenler değil de ekose parçalardan yola çıktım? Ekoseler klasik parçaların dilidir. Bu sezon okul kombinlerinde ekose desenle yapacağınız spor şık havayı tarzınıza göre uyarlayabilirsiniz. Sunumlarınızda ya da okul içi faaliyetlerinizde giydiğiniz bu parçalarla ciddi bir havaya bürünebilirsiniz. Ekose eteklerle lise yıllarınıza dönüş yapabilir, gömleklerle ya da salaş parçalarla yapacağınız kombinlerle ekose detayları ortaya çıkartabilirsiniz. T-shirt ya da kazak kombinlerinde ekoseyi sporlaştıracak öğelere yer verebilirsiniz. Star bir desenle farklılık yaratmaktaki tercihin nedir?

5.SALAŞLIĞIN TANIMI : OVERSIZE PARÇALAR

Benim için 5 numaralı kombin parçaları yanına yıldız attığım,her zaman tercih ettiğim kurtarıcı parçalarımdır. Özellikle bu tarz parçaları erkek reyonlarından almaya çalışıyorum çünkü geniş kalıplar bildiğiniz gibi resmen salaşlığın tanımını yapıyor. Sweatshirtlerle sezonun hit parçası bisikletçi taytlarını birleştirebilir, okul stilinizle bu rahat görünümü eşleştirebilirsiniz. Salaş tipteki oduncu gömlekleri birçok görüntüyle birleştirebilir, ister şık ister cool bir hava yakalayabilirsiniz. Keza kazaklar için de bu durum geçerli.

Sabah uyanma modunuza ya da okula hazırlanma saatinize göre o gün neyi tercih edeceğinizi belirlemek sizin tercihiniz elbette. Benim için genelde rahatlık önplanda oluyor çünkü her gün sabah erken uyanıp saatlerce yol gidip birçok ulaşım aracı değiştirip ardından tüm gün okulda olmak için aslında insan biraz da ev konforunu yanında götürmek istiyor. Aklımda yapmak istediğim kombinleri haftasonuna saklıyorum hal böyle olunca. Bu da benim B planım.

5 anahtar parça yazımda, mevcut kilit nokta ise sizlersiniz. Sevgiyle kalın !.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

popstil-meditasyon çakra

Hayatınıza Huzur Ve Denge Getirmek İçin İlk Önce Çakralarınızı Açmalısınız

smoothie çeşitleri sağlık popstil

Sağlıklı Yaşaman İçin 6 Lezzetli Neden: FİT SMOOTHİE / BOWL