Cool!Cool!


Mutlaka Denemen Gereken Tırnak Motifleri!

İster düzenli olarak oje kullan, ister arada bir veya davetten davette, son yıllarda tırnaklar birer sanat eserine dönüştü.

Sevdiğimiz renk ve motiflerden şaşmadan ilginç ve mutlaka göz alıcı motifler yaratmanız çok eğlenceli olacaktır. Damga, kalıp ve yapıştırmalı motifler tırnak dizaynını yapmamızda büyük kolaylık sağlar. Seçmesi oldukça zor olduğunu itiraf etmem gerek çünkü tırnak motifleri ararken adeta kayboldum.

Yaz aylarında akrilik tırnak daha kulanışlı olabiliyor, çünkü daha çok terlediğimizden daha fazla duş alıyoruz, denize girip çıkıyoruz ve daha sık dışarda olduğumuzdan tırnak bakımına çok zaman ayıramıyoruz ve çok hızlı bozuluyor. Kendi tırnağına zarar verdiği doğru ama tırnakların sonbaharda yine kendine gelecektir, endişelenme. Akrilik tırnağı genel olarak sevmiyorsan ojenin üzerine 2-3 kat şeffaf oje sürerek daha dayanıklı hale getirebilirsin.

Etnik Motifler

Mistik, spiritüel ve etnik tarzı seviyorsan istediğin rengi french manikür olarak sürdükten sonra damga veya yapıştırmalı olan bu motifleri üzerine uygulayıp tepeden tırnağa etnik görünebilirsin.

Gotik Look

Siyah tırnakların hayranı olupta favori renklerinden şaşmak istemeyenler veya yeni bir tarz denemek isteyenler tırnaklarına ay, yıldız, piramid gibi motifler ekleyerek bu yaz daha da göz alıcı olabilirler.

Line Art

Cam boyama sanatına benzeyen tırnak motifinin yapılışı oldukça basit. Tırnağının üzerine siyah çizgiler çekerek oluşan karelere ince bir fırca ile farklı renkler sür. Bittikten sonra tekrar siyah çizgilerin üzerinden geçerek belirginleştir ve taşırdığın yerleri toparla .)

Ombre

Koyu bir rengin gittikçe açılması veya açık bir rengin gittikçe koyulaşması. Sade, mat ve neon renklerle de çok hoş duran bir motif.

Dikey Ombre

Dikey Ombre de rengi gittikçe açmak veya koyulaştırmak yerine iki faklı rengi geçişli olarak uyguluyoruz. Tırnağın ortasında buluşan iki rengin birbiriyle uyumlu olması gerekir.

Pop Art

Çizgi filmin 3 boyutlu hali. Sanırım en eğlenceli tarz bu olmalı. Bu tarzda siyah çizgiler, puantiyeler ve ‘wow’ gibi yazılar olmazsa olmaz!,

Aksesuar

Gelin tırnağına benzesede günlük hayatta da oldukça popüler olmaya başladı. Bana kalırsa biz yinede ya özel davetlerde ya da bir iki ufak aksesuar yapıştırarak kullanalım ve bu yoğun pırıldamayı gelinlere özel kılalım.

Floral

Yapışan bu motifler her tırnağa çok zarif ve sade bir görünüm verir. Ayrıca her yerde rahatlıkla kullanabilirsin.

Deniz Kızı

Metalik oje sevenler için bir yaz motifi. Hazır denize de giriyorken, neden olmasın! 🙂

Her ele bir çanta lazım diyerek – 2019’un Öne Çıkan Çanta Trendleri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu Yaz Kumsallarda Göreceğimiz En Göz Alıcı Mayo/Bikini Trendleri

VLOG – Chia Tohumlu Süper Sağlıklı Yeşil Smoothie Tarifi