Cool!Cool!


Muhteşem Aksesuarlarla Sonbaharı Evlerimize Nasıl Taşırız?

sonbahar aksesuarlarıdekorasyon popstil

Kışın habercisi sonbaharı evlerimizde nasıl yaşarız? Güz geldi, birçoğumuz yazın seyahat edip, aylardır ayrı kaldığımız evlerimize eylül ayında dönüş yaptık. Evde vakit geçirmeyi sevenlerdenseniz, bu zamanı daha huzurlu, keyifli hale getirmek için sonbahar konseptinden bazı dekor objelerini evlerinize taşıyın. Bu objeleri sadece sonbahara özgü olarak düşünmeyin. Evinizin dekoruna uyum sağlayanları seçerek yeni dekorasyon fikirlerini de aralayabilirsiniz.

Renklerin Gücünü Keşfedin!

En çok tercih ettiğimiz renkler olan aynı zamanda da bizlere sonbaharı çağrıştıran renkler vardır. Nedir bu renkler? Kahverengi, toprak tonları, bej, turuncu, koyu yeşil, bordo…Bu renklerin evlerinizle en uyumlu olacak tonunu seçip, aksesuarlarla kombinleyebilirsiniz.

Aksesuarlara Yer Açın!

Evinizi sonbaharda zevkli bir şekilde dekore etmenin birçok yolu vardır. Kabaklar, su kabakları, sonbahar yaprakları ve çam kozalakları ilham kaynağı olabilecek popüler temalardan sadece birkaçı.

Yine evlerimizde kullanmayı en çok sevdiğimiz aksesuarlara gelin birlikte göz atalım. Mumlar evlerimizin vazgeçilmezlerinden, mumlarınızı yenileyin. Ortamınızı ısıtan ve soft havayı veren mumlarınızı mutlaka kullanın.

Kırmızı, turuncu, gri, ekose veya altın tonlarında merserize veya örgü battaniyelerle odanıza anında sıcak bir hava ekleyin. Sonbahar renklerinin dinlendirici uyumu, evlerde huzuru çağrıştırır.

Sonbahardan kışa geçtikçe, şal ve battaniyeler yerini pamuklu ve tüylü şallara bırakacaktır. Bu görünüm de evinizin havasını değiştirecektir.

Minder ve puflarınızın üzerine yastık ve şallarla uyumlu bir kombin yakalayabilirsiniz. Koltuklarımızın en güzel aksesuarlarından olan yastıklar, vazgeçilmez parçalardandır.

Sonbahar ile birlikte bazı yastık ve kırlentleri yaz modundan çıkarabiliriz.

Sonbahar renklerinden oluşan ev tekstil ürünlerini kullanarak hoş bir ortam oluşturabilirsiniz.

Afrika duvar sepetleri ve hasır tabakları son zamanlarda gördüğümüz aksesuarlardan. Özellikle yazlık evlerimizde daha çok tercih ettiğimiz bu objeleri duvara asarak, sonbahar dekorasyonunu yakalamış oluruz.

Boş bir duvarı çelenk ile de giydirebilirsiniz. Mısır koçanı veya sonbahar çiçekleri içeren parçalar mevsimsel hayat verir.

Sehpalarınıza ve masa üstlerinize, gözünüzü yormayacak ama ortama renk katacak güzelliği objeler ekleyerek yakalayabilirsiniz. Aralarında uyumu veya zıtlığı kullanarak dengeyi kurabilirsiniz. Cam fanuslar, şişeler, vazolardan yararlanabilirsiniz.Bunları nasıl kullanırız göz atalım.

Fanusların ister içleri dolu ister boş olsun, bir kitap veya katalog dergi yanındaki yerini almaya hazırdır. İçlerini tüy, yaprak ve çiçeklerle de süsleyebilirsiniz.

Objeleri ayrı ya da bir bütün halinde toplamak da bir fikir. Tamamen aksesuarları nasıl kullanmak istediğinize kalmış.

Sepetler artık sadece banyolarımızda değil evimizin her köşesinde bize eşlik eden parçalar oldu. Sepetleriniz ister hasır, deri, örgü, keçe, ahşap olsun hepsi hem kullanışlı hem de göz dolduran aksesuarlardan. Eşyalarınızı toparlaması özelliğini de ayrıca çok seveceksiniz.

Ahşabın her türlüsü evlerimizin vazgeçilmez parçaları haline geldi.Doğanın bize sunduğu bir çok materyali evlerimizde kullanabiliriz.

Ahşap sehpa, masa, çanak, sandık, bank, tabure, dekor  merdivenleri, odunları mekanlarımızda çokça kullanır olduk. Ahşap eşyalarınızda yaşanmışlık görüntüsü, sonbahar esintisini de yansıtır.

Kışa hazırlık yapın, odunlarınızı şu aylarda dekor amaçlı kullanmaya başlayın.

Huzurlu Muhteşem Köşeler Yaratın!

Evimizde keyif aldığımız, kahvemizi, çayımızı alıp, kitabımızla veya dergimizle baş başa kalmak istediğimiz bir yerimiz vardır. Yoksa da bu yeri edinelim. Bu yeri sonbahar aksesuarları ile güzelleştirip günün tüm yorgunluğunu atacağımız anları burada yaşayalım.

Huzurlu köşeleri kurmak inanın çok fazla eşya ve aksesuar almanızı gerektirmez. Evlerimizde göz yoran fazla eşya ve aksesuarlar mutlaka vardır. Eşyaları mekanlara paylaştırın. Paylaştırdığınız eşyalarınızla iki farklı ve yeni mekana sahip olursunuz.

Antrenizde Boş Yerleri Değerlendirin!

Şimdi düşünebilirsiniz ki, ‘Evet her şey çok güzel görünüyor.Ama evlerimizde bu dekoru nasıl yakalarız?’ Cevabı az, sade ve uyum içeren aksesuarlarda gizli. Burada önemli olan ideal kullanımı yakalamaktır.

Mekanı güzelleştiren bir oturma bankı, ayna, aksesuarlar kısmından eklemek istediğiniz; vazo, çiçek, yastık, tablo… kullanıp mekanın havasını değiştirebilirsiniz. Ne eklemek isterseniz tercih sizin. Yeterki evinizi gözünüzü yoracak eşyalardan uzak tutun. Dekoru güzelleştiren aksesuarlardan mahrum etmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Atatürk Türk Ordusu’na Chanel Giydirmişti!

kült gerilim filmleri popstil

Gerilim Sevenlerin Mutlaka İzlemesi Gereken Psikolojinizle Oynayan 20 Kült Film