İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım OMGOMG


Dünya Stilleri: “The Heart of Fashion Milan” Modada Dünya Devi İtalyanlar

Sadece podyumda değil sokağın da stildeki yıldızları İtalyanlar, yıllar yılı modanın öncüsü olmuştur. Milano modanın kalbi olarak anılan bir şehirdir.

Birçok dünya markasına ev sahipliği yapan (Versace, Armani, Prada bunlardan birkaçıdır.) Milano sağlam temeller altında moda cemiyetindeki popülerliğini sürdürmektedir. Başkenti Roma olan İtalya birçok popüler şehre sahiptir. Örneğin; Venedik, Floransa, Milano bu şehirlerden birkaçı. Dünya Modasının dört büyüklerinden biri ve her yıl farklı konseptlerle göz kamaştıran etkiye sahip oluyor. (Londra, Paris, New York, Milano)

Geniş stil yelpazesiyle modada kendine özgü bir kimlik oluşturan Milano’da moda haftaları da eşsiz bir havada düzenlenmektedir.

İtalyanlar için “işin ehli” demek yerinde bir söylem olacaktır. Moda sektörüyle ilgilenen herkesi uzaktanda olsa cezbeden bu şehri kim keşfetmek istemez ki?

Konseptleri podyum havasının çok dışında ve ferah ortamlardan oluşan bu yönüyle de takdir toplayan ve beğenisiyle büyük bir kitleye ulaşan İtalyanlar daima yenilikçi düşünceyle hareket eden bir toplumdur. Ee moda başkenti olmakta bunu gerektirir tabii. Moda haftalarında birlik beraberlik içinde güzel görüntüler sergileyen ve adından sıkça söz ettiren birçok isim vardır.

Chiara Ferragni, İtalyan IT-Girl’ler, Candela, Eleonora Carisi, Chiara Totire, Simona Marchetti bunlardan birkaçıdır.

Farklılar, sokakta, mutfakta, podyumda hayatın her alanında başarıya giden yol için çaba sarfedip başarıya koşan İtalyanlar her yönüyle temelleri sağlam bir yapıya sahiptir.

İtalyanların her defilesi nefes kesen ve hayret içerisinde bırakan cinsten gelişiyor. Geçen yıl Milano Moda Haftasında drone ile çanta defilesi bunların en çok hayrete düşüreniydi.

Dünya’da en popüler gözüyle bakılan 1921’de Floransa’da temelleri atılan ve hala adından söz ettiren bir İtalyan efsanesi Guccio Gucci’nin markası “Gucci” benimde hem tarzıyla olsun hem duruşuyla en sevdiğim markadır. Çizgisini asla bozmayan her geçen yıl insanları daha çok mest eden ve daima varlığını hissettiren yapıya sahip oluşu başarıyı getirmektedir.

Bundan sonraki Milano’nun modada ki seyri çok merak edilen bir konu olacaktır. Teknoloji gelişiyor ve kimbilir daha neler neler göreceğiz ve Gucci’nin hep en iyisi olacağından şüphemiz olmayacak gibi gözüküyor. Çünkü Gucci bizi asla yanıltmaz.

Sevgiler..

Dünya Stillerine buradan devam et – Tarz Sahibi Kişilerin Takip Etmesi Gereken Dünya Stilleri: KORE

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

beach-makeup-plaj-makyajı

Sezonun Önemli Sorularından; Plajda Ne Tür Makyaj Kullanılabilir?

Diesel x La Casa De Papel Koleksiyonu

Diesel x La Casa De Papel Koleksiyonuna Bir Göz Atalım