İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


MODA OLAN HER ŞEY GÜZEL MİDİR ?

Moda olan her şey güzel midir? Güzel olan her şey moda mıdır? Peki güzel görünen ve moda olan her şey sana yakışır mı? 

Moda kurbanı olmak tabirini hemen hemen hepimiz duymuşuzdur ve bunu televizyonda izlediğimiz ünlülerde, sosyal medyada veya çevremizde ki insanlarda görmüş belki de kendimiz yaşamış olabiliriz. Bunun sebebini biraz düşünecek olduğumuz da kendimizi tanımadığımız ve kendi tarzımızı oluşturmadığımız ortaya çıkıyor. Kendini tanıdıktan ve kendi tarzımızı ortaya koyduktan sonra seni kimse kurban edemez.


Kendini tanımak; vücut ölçünü, yaşını, ten rengini, maddi durumunu ve bulunduğun ortamı bilmek demektir. Ancak bunları bildikten ve fark ettikten sonra kendi tarzını yaratabilirsin. Eminim ki kendi tarzını ortaya çıkardıktan sonra daha kolay alışveriş yapabilir, dışarıya çıkarken daha rahat kıyafet seçimi yapabilirsin. Ayrıca kendi tarzını yaratırken birisini örnek veya birisinden yardım alabilirsin. Bu yazıyı yazarken aklıma lise döneminde moda kurbanı olmama sebep olan o güneş gözlüğü aklıma geldi. Renkli klasik Ray Ban modellerini hatırlayanlar var mı?

O zamanlar çok modaydı ve ben de bir heyecan gidip aldım. Ten rengime uymayan bu gözlüğü nasıl beğenerek aldığımı hiç unutmuyorum. Bir iki arkadaşım yakışmadığını söyledikleri halde hala takmaya devam ediyordum. Moda olduğu için çirkin olduğunu veya bana yakışmadığını kabullenemiyordum. Gelin görüntü kirliliğini engeleyelim ve kendimizi öğrenelim.

Modayı sosyal medyadan, beğendiğim bazı markaların sitelerinden veya çevremden gördüğüm kadarıyla takip ediyorum. Yani anlayacağınız üzere bir moda tutkusuyla yaşamıyorum. Bu yazıda vurgulamak istediğim moda olan parçalardan güzel ve size uygunlarını seçin diğerleri mankenlerin üzerinde kalsın. Dolaplarımıza dönüp ayıklamaya mı başlasak ne dersiniz? Bu arada ne doğru söz değil mi? ” Modalar solar, ama stil ebedidir.” Yves Saint Laurent

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

sonbahartrend

2018’in EN ÇARPICI SONBAHAR TRENDLERİ!

Refah seviyesiyle kendine hayran bırakan ülke: LÜKSEMBURG