İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Sizin Pencereniz Hangi Yöne Bakıyor: Mantık İlişkisi mi Kalp İlişkisi mi?

Cute-Girl-Making-Love-Heart-On-Window-Love-

Bir önceki yazımda kendinize özgü kıyafet tarzınız olsun demiştim hatırlarsanız, şimdi ise kendinize özgü ilişki tarzınız olsun diyorum. Son zamanlarda etrafımda çok fazla mutsuz ilişki görüyorum ve bu da beni bu yazıyı yazmaya itti. 

Şuan da bir ilişkiniz varsa kendinize şu soruları sormanızı istiyorum. Bu ilişki kalbimiz istediği için mi devam ediyor yoksa beyniniz istediği için mi? Sonra mantık ilişkisi mi beni mutlu ediyor yoksa aşk ilişkisi mi? Bu soruların yanında en önemli sorulardan bir tanesi de gerçekten onun yanında kendiniz olabiliyor musunuz? Daha önce dönüp bu soruları kendinize sordunuz mu?

Ben kendime sordum ve aşk ilişkisi daha ağır bastı diyebilirim. Öpmek, sarılmak, sevgiyle birbirine bakmak, güzel sözler söylemek kısacası ruhumun doyması benim için mantığımdan daha önce. Bir çok defa beni sürüklediği hayal kırıklıklarına rağmen, aşk ilişkisi diyorum. Tabi bir de diğer pencereden bakmak lazım. Farklılıklar insanın doğasında var ve en basit tezden yola çıkarsak mantık ilişkisi seçenler, sevginin, hoşgörünün, sabrın giderek azaldığı dünyamızda daha çok rağbet gördüğünü söyleyebiliriz. Her ne kadar mantık ilişkisi toplumda menfaat ilişkisi olarak görülsede, pencereyi açtığım zaman aslında o kadar da soğuk, duygusuz, menfaati örtüşen iki sevgisiz insan profili olmaktan çıkıyor. Herkesin aynı olmayacağı gibi, bireylerin ilişkilerden beklentileri de farkılılık gösterecektir elbet. Bu yazımdan önce, mantık ilişkisi konusunda fikirlerine güvendiğim bir arkadaşımla sohbet ettik. İki farklı anlayışı olan iki kişinin sohbeti başta arenada karşı karşıya gelmiş iki güçlü savaşçının birbirine üstünlük kurmaya çalışması gibi başlasa da, daha sonra arka plana çekilip, karşında ki insanın oturduğu noktadan bakmaya çalışınca aslında çokta farklı yerlere bakmadığımız gerçeğini anlıyorsun. Herkes sevgisini göstermek için öpmek ya da her gün seni seviyorum demek zorunda değil aslında.

Güzel bir sohbet, aynı aktivitelerden zevk almak, beraber bir doğa yürüyüşü, birlikte kitap okumak hatta benzer yemekleri sevmek ortak birçok nokta bazen bir bakış hatta sessizlik. Önemli olan hangi pencereden bakmak seni daha çok mutlu ediyor.

Zaman o kadar hızlı geçiyor ki kendimizi tanıyıp, nelerin bizi mutlu edip ya da etmediğini bulmaya başlamalıyız. Eminim ki o zaman şu hayattan zevk almaya başlayacağız. Bu dediğim şeyler bir günde olabilecek şeyler değil ama bir yerden başlamak lazım diye düşünüyorum.

Başlayalım mı ne dersiniz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kahve renkli oturma köşesi

5 PÜF NOKTA İLE EVİNİZDE RENKLİ OTURMA KÖŞELERİ OLUŞTURUN!

KOMBİNLERİN STARI ÇANTALAR YARIŞIYOR: TARAFINI SEÇ!