İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


5 Kolay Yöntem ile Makyaj Süngeri Nasıl Temizlenir?

Makyaj yapmak hepimizin vazgeçilmez bir rutini. Çok severek kullandığımız makyaj süngerlerini aslında her kullanımdan sonra temizlemek şart çünkü kullandığımız fondötenlerin birikintileri birçok bakteriyi besliyor! Bütün gün makyajdan havasız kalan cildimize muhakkak temiz makyaj süngerleri ve fırçaları kullanmalıyız ki cildimiz makyajsız bile ışıl ışıl kalsın! 5 kolay yöntem ile makyaj süngerlerimizi mis gibi yapmaya hazır mıyız?

1. Sıvı Sabun Mucizesi!

Önce süngerimizi ıslatıyoruz ve fazla suyunu sıkıyoruz. Sıvı sabunu elimize sıkıyoruz ve süngeri avucumuzun içinde yuvarlıyoruz. Sıvı sabun köpürdükçe makyaj birikintilerinin akmaya başladığını göreceksin. Süngeri iyice durulayıp köpüğünü iyice akıtıyoruz ve güzelce kurutuyoruz. Ta-daa! İşte karşında mis gibi bir makyaj süngeri! Unutma: süngeri tekrar kullanmadan önce iyice kuruduğundan emin ol.

2. Bebek Şampuanı mı?

Ilık su ile dolu bir kaseye bir miktar bebek şampuanını ekliyorsun ve makyaj süngerini de içine bırakıyorsun. Süngerin en kirli olduğu yerden başlayarak köpürtmeye devam! Bu işleme devam ettikçe biricik makyaj süngerinin içinde biriken o makyaj kalıntıları kendini bırakmaya başlayacak. İyice durulayıp kuruttuktan sonra biricik makyaj süngerin yeniden senin!

3. Katı Sabunda İş Görür!

Aynı katı sabunla elini yıkar gibi sabun ve nemli süngeri yıkaman gerek. Tabi sıcak su olmadan olmaz. İyice köpürtüp, makyaj birikintilerini akıttıktan sonra yine durulama ve kurulama faslı var tabi. Diyorsan ki ‘ben evdeki sabunla makyaj süngerimi temizlerim gidip makyaj süngeri temizleyicilerine para vermem’ bu yöntem tam senlik!

4. İnatçı Kirlere Çözüm!

Artık süngerinde inatçı kirler biriktiyse süngerinin kullanılmış yüzeyini kesme zamanın gelmiş demektir.. Ne kadar uğraşırsan uğraş tamamen o makyaj birikintileri temizlenmeyecek çünkü sünger çoktan bakterileri içine hapsetti. En iyisi kes kurtul bir süre daha süngerinle vedalaşmak zorunda kalmamış olursun!

5. Makyaj Süngeri Temizleyici Ürünler İmdadına Yetişiyor!

Diyorsan ki ben takıntılıyım illa süngerim için temizleme ürünü alacağım o zaman tek yapman gereken aldığın temizleyiciyi süngerinin üzerine döküp hafif hafif masaj yaparak sıcak su ile lekeleri çıkarmak. İşte bu kadar basit! İyice durulayıp, kurutmayı unutma aman.

BONUS: Makyaj Fırçaların da Temiz Kalsın!

Hiç bir aparat ya da temizleyici ürün almana gerek kalmadan uygulayabileceğin en kolay yöntem! Bir bardağı ılık su ile doldurup makyaj temizleyicinden bir miktar suya ekle. Bir süre sonra makyaj fırçaların içindeki birikintileri akıtmaya başlayacak. Ee sonrası malum, durula ve kurut 😀

Oluşturan Gülşah Alakuş

#imagine a planet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lüks Markaları Birebir Kopyalayıp Fiyatlarıyla Sollayan Alternatif Markalar

podyum

Sezonun En Popüler Saç Renklerini Kaçırmayın!