İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


BİZİMLE LONDRA’NIN EN ÇEKİCİ YERLERİNİ KEŞFEDİN (2. Bölüm)

londra da gezilecek yerler popstil

‘Bizimle Londra’nın en çekici yerlerini keşfedin’ yazımın 2. Bölümüne hoşgeldiniz!! Hemen kaldığımız yerden devam ediyoruz…

KEW GARDENS (Kew Bahceleri)

london-kew-gardens-gardens-and-lake

Kraliyet Botanik Bahçeleri; Kew. Londra’nın güneybatısında bulunan Richmond upon Thames bölgesi ile Kew semti arasındaki bahçeler ve botanik seralardan meydana gelen 120 dönümlük arazinin adıdır.

kew gardens london

38 bine yakın farklı bitki türüne ev sahipliği yapan botanik bahçe, dağılım planı olarak Londra’nın tam merkezine yerleştirilmiş bir ormanı andırır. Kimi dünyadan yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan bu bitki türlerinin ve ağaçların arasından ise bahçenin nadide yapıları olan Kew Sarayı, Büyük Pagoda ve Viktorya döneminden kalma bazı seralar yükselmektedir.

SKY GARDEN (Gok Bahcesi)

sky garden london

Londra yüksekten bakılınca da şık görünen bir şehir. O yüzden şehirde dönme dolaptardan rooftop restoranlara kadar bir çok Londra manzarası sunan yer var. Bunlardan biri de Walkie Talkie Building. Tasarımı telsize benzediği için Telsiz Bina olarak bilinen Fenchurch binasının terası. Burası Sky Garden olarak adlandırılıyor.

sky garden london by night

Yani Gök Bahçesi… Bu şekilde adlandırılmasının nedeni terasının bir bahçe olarak tasarlanmış olması. Birbirinden şık restoran ve kafelere ev sahipliği yapmakta. Bu restoranlara gidebilmek için rezervasyon yapmak şart. Ama manzara keyfi yaparak birşeyler içmek için bir kafenin daha bulunduğu gözlem katına ücretsiz giriş sağlanmakta. Malesef burada da yine internet üzeri rezervasyon yapmak şart!

ROOFTOP TERRACE BARS (Teras Barlar)

Güneşli hava, her şehre en yakışan şey. Özellikle Londra, güneş açtığı gibi resmen ruhunu değiştiriyor ve güneşin tepede olduğu nadir günlerde Rooftop Bar’lar gidilecek en güzel yerler! Farklı tarzlardan ve mahallelerden Londra’daki en iyi barlar;

Bayılacağınız bu muhteşem barları aşağıya sıralıyorum……

SUSHİ SAMBA

SHARD AQUA BAR

MADİSONS ROOFTOP BAR

RADİO ROOFTOP BAR

FRANKS CAFE

BRİXTON BEACH 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Amerikan Müzik Ödülleri’nin En Şık İsimlerini Belirliyoruz!

Ananas Diyet Popstil

HİÇ DİYETİSYENİN KENDİNE UYGULADIĞI DİYET LİSTESİNE GÖZ ATTINIZ MI?