İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


LONDRA 2018 YAZ TRENDLERİ NELERDİ?

Trendler her sene, her ay, her gün hatta her saat değişmekte. Bunlar havaya göre, sezona göre, ülke ve şehire göre, duruma göre, mevsime göre ve kişiye göre değişir.

Ekoseli Ceketler şuanda herkesin üzernde! Akşam saatlerinde hava hafif soğuduğunda, kıyafetlerine renk ve desen katmak isteyenler, ya da sadece mühteşem göründükleri için tercih edilmektedirler.

Bu ceketler yıllar sonra yeniden karşımıza çıktılar. 1960 ve 70li yıllarda özellikle İngilterenin Londra şehrinde çok popülerdiler ama bir süreliğine aramızdan ayrıldılar ve şimdi yine bizlerle beraberler.

Hermes Terlikleri Londranın içinde, dışında, işe, tatile, betonlu binalar arasındaki küçük yollarda, ya da deniz kıyısındaki kabuk dolu kumlarda bile giyiliyorlar.

Kesinlikle tatil valizinde eksik olmuyorlar. En moda oldukları dönem, yaz sezonunun başıdır. Ünlüler dahi kendilerini bu trende kaptırmış durumdalar. Kendall Jenner ve Kate Moss bile bu terlikler için birer reklam ikonu oldular. Sağımızda, solumuzda nereye baksak oradalar. Kaçış yolumuz kalmadı artık1

Gucci Kemerler pantolonlarda, eteklerde, elbiselerde, kısacası her yerdeler.

Kış aylarında başlayan bu moda aydan aya popülerlik kazandı. Şimdi ise İnstagram ‘da etkileşimi çok yüksek ve sıkça etiketlenmekteler.

Her şeye uyumlu,güzel ve sleek bir stil. Londra kızlarının kombininde eksik olmayan bir aksesuar olarak tanınmaktadır. Bu kemerler Londra’lıların jargonunda “Lush” olarak bilinmektedir, yani kısaca muhteşem de diyebiliriz!

Balenciaga Spor Ayakkabıları!

Bazılarına göre kaba ama geneline göre muhteşem, ilginç ve bir o kadar da esnekliğine doyum olmayan rahat bir ayakkabı. Pembe, kırmızı, mavi; neredeyse her renkte mevcutlar. Fiyat olarak uygun sayılmasalarda bir alışveriş değil de bir yatırım olarak da görülmekteler..

Bu trend 90’lı yılların modasına özgü. Sanki Spice Girl ‘lerin yıllarını anımsatıyor. 90lıların çocukları olarak 90’ları geri getirdik de diyebiliriz.

Kısa Taytlar hep vardı ve prensesler tarafından bile giyilmektelerdi. 1980 yıllarında prenses Diana bu taytları giyerken görüntülendi.

Günümüzde şehir içi yada Ibiza’da tatil yaparken bile giyiliyorlar.

Kombine daha salaş bir görünüm katmak için spor ayakkabı veya daha şık görünmek için topuklu ayakkabı tercih edebilirsiniz.

Hem rahat hem de pratik bir tarz.

Yüksek Bel Bikiniler.

Bu yaz kimler tatile giderse gitsin bunlarla poz vermekteler. Kimileri Maltada kimisi de Madlivlerde bu bikinileri özenle giymekteler. Farklı renk ve stillerde kadınlar vücutlarını modern bir şekilde göstermekteler. Bu bikiniler vücudunuzu görsel anlamda inceltmekte ve bacaklarınıza da uzun bir görünüm vermekte.

Birbirinden güzel Kedi Gözlükleri.

Dünyaca popüler olan bu gözlükler Londrada da çok sevilmekte. 1950 yıllarında Audrey Hepburn popülerliğini arttırarak günümüze kadar taşınmasına yardımcı oldu ve işte yeniden moda.

Her trend gibi bu gözlüklerde yeniden aramıza katıldı ama daha güzel bir şekilde damgasını vurdular.  Tabikide her yüze yakışmıyorlar ama bu takmayacağınız anlamına gelmez, özgüven ile herkes bunlardan faydalanabilir.

Sepet Cantalar? Evet doğru duydunuz sepet çantalar.

Alışverişe giderken, plaja giderken, arkadaşlarınızla dışarda buluşurken, pazara meyve sebze alışverişi yaparken kullanılabilecek bir üründür. Londra’nın vegan kitlesi genellikle organik alışveriş yapmayı tercih ettiklerinden, veganların gözdesi oldu. Yaz sezonunun bir numaralı aksesuar trendi bile denilebilir.

Saten Elbiseler heryerde! Altına topuklu ayakkabı yada sandalet giyebilir konuma göre stilinizi değiştirebilirsiniz. Bu elbiselere pek aksesuar gerekmiyor. Elbiseler kendi hallerinde yeterince dikkat çekici oldukları için ince bir kolye yeterli oluyor. Bu elbiseleri giymek için narin ve zayıfta olmak gerekmiyor, her beden ve her fizik bu elbiselerin güzelliğini ortaya çıkarabilirler.

Bağlamalı Kısa/Crop Bluz’un yok ise trendleri takip etmiyorsun demektir. Desenli ve Çiçekli de olabilirler, bunlar yaz aylarında çok popüler.

Veya sedeliği daha çok seviyorsanız, sade renkleri tercih edebilirsiniz  Bu sade renkler genellikle akşamları bara yada restaurant!ta giderken giyilmekte,

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hangi Popstil& Kategorisisin

Hangi popstil& Kategorisisin?

doğu karadeniz popstil

Doğu Karadeniz’i #shetraveler ile Keşfet 1. Bölüm