Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Kat Kat Giyinme Sanatı: Layering Trendi

Modada olmaz diye birşey yok. Olmaz dersin olur, yapmam dersin yaparsın, giymem dersin giyersin. Her geçen gün bunu daha iyi anlıyoruz. Yıllardan beri aslında hayatımızda olan ve kendini devamlı yenileyerek günümüze gelen, layering trendinden bahsetmek istiyorum bu hafta. Türkçesine gelirsek, kat kat giyinmek anlamına geliyor.

Birçoğumuz belkide farkında olmadan bu trende ayak uyduruyoruz, özellikle kış aylarında. Hatta daha çok kış aylarına uygun bir trend gibi dursada, yaz ve bahar ayları içinde çok rahat kullanılabilir alanları var. Kışın, dediğim gibi bu trendi yakalamak zor değil. Tshirt yada gömlek üstüne blazer ceketinizi alın, üstüne mantonuzu yada kürkünüzü atın, onun üstünede kaşkol yada şalınızı attınızmı alın size en basitinden layering kombini. Yada yine kazak içine giyilen balıkçı yaka bir body ile de bu trendi yakalamanız kolaylaşacaktır. Örnekler çok, hayal gücü sınırsız..

Sokak stilinin büyük yansıması olan bu trendin, birçok türevleri var. Ortaya çıkarmak sizin zevkinize, stilinize, yaratıcılığınıza bağlı. Burda dikkat etmeniz gereken en önemli şey, stil karmaşasına sebep vermemek olmalıdır. Zira ortada kat kat giyinmiş, lahana gibi dolaşan komik biri görüntüsü vermek istemezsiniz. Çok karmaşık ve zor gibi gözüksede, seçeceğiniz farklı renk ve dokularla kontrast oluşturarak, bu trendi doğru yerinden yakalamak kolay olacaktır. Ayrıca, layering trendinin kodlarını çözerseniz en cool stili ve duruşu herkesten çok siz yakalamış olursunuz.

İnce askılı tül bir elbisenin içine giyeceğiniz gömlek yada body’nin verdiği sıradışı şıklığı başka hangi kombinde yakalayabilirsinizki?? İşte size Paris Fashion Week’ten layering uygulamalı Gior esintileri.

Camila Coelho ve Songofstyle olarak tanıdığımız Aimee Song Dior”lar içinde ne kadar cool, tarz ve şık görünüyorlar bakarmısınız…

Pantolon üstüne giyilen etekler, elbise üstüne giyilen kazaklar, ceketler, tshirt üstüne giyilen ip askılı bluzlar ve daha fazlası… Hadi kat kat giyinerek sanatınızı bu trendle konuşturun.

 

Tarzını tamamlamak için şapkaya ne dersin? – Kafanıza Şapkadan Başka Bir Şey Takmayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Black-mirror

Hala İzlememiş Olanlar İçin Mutlaka İzlemen Gereken Netflix Dizileri

victorias´secret

Süper Modellerin İmza Diyetleri!