İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Geç Kalmadan Sonbahar/Kış Makyaj Trendlerini Yakalayın!

Geç Kalmadan Sonbahar/Kış Makyaj Trendlerini Yakalayın

Merhabalar, Popstil&’deki ilk yazımda genellikle çoğumuzun ilgi alanı olan makyaj trendlerinden bahsedeceğim. Tabi ki ilk olarak Sonbahar-Kış sezonundan 🙂 Geç olmadan trendleri yakalamak gerek, değil mi ama?

Yaz mevsiminde sıcakların etkisiyle makyaj yapmak eminim hepimiz için eziyet haline geliyordu ki bu sebepten özellikle ten makyajını minimuma indiriyoruz ve göz makyajımızı da oldukça hafif tutuyoruz. Ancak sonbahar gelmeye başlayınca doğadan da alınan ilhamla sıcak tonlara kaymaya başlıyoruz yavaş yavaş.. Tabi koyu renk rujların yeri de her zaman ayrıdır bu mevsimlerde.

Mevsim ne olursa olsun canlı, fresh, ışıltılı makyaj her daim trend olmaya devam edecek gibi görünüyor. Özellikle Strobing tekniği ile gözlerimiz ışıldıyor.

Modası hiç bir zaman geçmeyen, daimi bir klasik kırmızı dudaklar.. Ancak dikkatli kullanılması gerek aksi taktirde çok abartılı durabilir. Gözlere sadece maskara sürerek ya da incecik bir eyeliner ile birleştirerek kullanmak en doğrusu olacaktır.

Sonbahar denince her ne kadar aklımıza sıcak renkler gelse de, sıcak renkler yavaş yavaş yerini bu sonbaharda rengarenk makyajlara, pastel tonlara bırakıyor. Bunu markaların yeni piyasaya sürdüğü far paletlerinin renklerinden de görebiliyoruz.

Renkleri kullanmaktan korkmayın. Dilediğinizce kullanın!

Sağlıklı, ışıl ışıl tenleri hangimiz sevmiyoruz ki! Bu sezon artık çok belirgin aydınlatıcılardan ziyade fondöteninize karıştırabileceğiniz ışıltılı bazlar yükselişte. Aydınlatıcılarda da klasik şampanya renkleri yerine daha iddialı lila, pembe, mavi yansımalar görülmekte.

Cildi ışıltılı tutup makyajı da “yokmuş gibi” yaparsanız ne olursa olsun trend görünürsünüz. Doğallık hiç bir zaman geçerliliğini ve cool’luğunu kaybetmiyor. Eğer siz de “çabasız ama şık” görünmek istiyorsanız bu tarz doğal görünümleri sıkça kullanabilirsiniz.

Doğallığın etkisiyle aşırı mat rujllar, kupkuru dudaklar yerini daha glosslara, kendi dudağınıza yakın tonlarda hafif renk veren nemlendirici rujlara bırakmakta. Açıkcası bu mat rujlardan da kuruluk hissinden de epey sıkılmıştım!

Geçen senelerde hayatımıza giren likit ve metalik farlar yine etkisini sürdürmekte ki bir çoğumuz da bu tarz farları seviyoruz diye düşünüyorum. Doğal görünümden o kadar bahsettikten sonra metalik makyajlara geçmek biraz zıt gibi görünse de iki görünümü de editorial çekimlerde sıkça görüyoruz. Hatta göz makyajlarında da gloss’lu, ıslak görünümleri geçen seneden beri görmekteyiz. Günlük hayatta uygulanabilirliği tartışılır ancak çok farklı ve dikkat çekici göründüğü kesin.

Son olarak da daha çılgın ve iddialı bir trendden söz edeceğiz. Renkli, grafik eyelinerlar. Siyah eyelinerlar size çok klasik ve sıkıcı gelmeye başladıysa hemen bu trendi uygulayabilirsiniz. Üstelik renkli eyeliner yapmak için likit mat rujlardan ya da daha keskin bir görüntü istemezseniz de renkli farlarınızdan yardım alabilirsiniz. Bence oldukça eğlenceli!

Bu yazıda Sonbahar-Kış trendlerinden bahsettik. Ancak toprak tonları, naturel tonlar her şekilde kullanabileceğinizi de belirtmek isterim. Her ne olursa olsun makyajlı, makyajsız kendinizi sevin çünkü emin olun siz her şekilde çok güzelsiniz. Bunu sakın unutmayın, mutlu kalın!

prince-harry-meghan-markle-popstil

Kraliçenin Meghan Markle ile Dramı!

popstil-karadeniz1

Doğu Karadeniz’i #shetraveler ile Keşfet 2. Bölüm