İlginçİlginç Cool!Cool! HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Kafanıza Şapkadan Başka Bir Şey Takmayın!

Şapka diyip geçmeyin. Yaz kış vazgeçemediğimiz şapkalar altın çağını yaşayarak dolaplarımızda artık aksesuarın ötesinde daha cesur tasarımlar ve stilimizin tamamlayıcısı olarak hayatımıza giriyor. Üstelik bu sezon oldukça fazla alternatifle her markada mevcut olacak. İlk yazımdan herkese kocaman merhaba diyerek şapka dosyasını sizler için aralıyorum.

Geçmişten günümüze moda dünyasına ilham veren, stil ikonu olarak adlandırılan isimlere baktığımızda gözümüze ilk çarpan şey kuşkusuz şapkaları olmuştur. Moda kavramının tekrardan ibaret olduğunu düşünürsek, güncellenerek günümüze uyarlanan şapkaların hala popülaritesini kaybetmemiş olduğunu görüyoruz. O kadar geniş bir yelpazeye sahip ki, o gün nasıl görünmek isteyeceğinize takacağınız şapkayla yön verebilirsiniz. Sofistike, casual, maskülen, elegan, spor… Seçim sizin…

Bana şapka yakışmıyor Duygu dediğinizi duyar gibiyim 😉 panik yapmayın çünkü yanılıyorsunuz. Yapmanız gereken tek şey, aynanın karşısına geçip size yakışan renk ve modeli bulana kadar denemeler yapmak. Mutlaka stilinize ve fiziksel yapınıza uyan bir model çıkacaktır. Günümüzde artık moda devlerinin, defilelerinde bile önemli bir aksesuar olarak vurgu yapan şapkaları nasıl kullanabileceğimize birlikte bakalım!

Newsboy şapkalar yani gazeteci şapkaları sanırım geçen sezondan beri herkesin favorisi ve dolabının vazgeçilmezi. Tam bir kurtarıcı diyebiliriz. İster blazerla ister kürklerinizle ister tshirtlerinizle kolayca kombinleyebileceğiniz bir parça. Üstelik her bütçeye ve zevke uygun modelleri bulmak oldukça kolay.

Unutmadan! bu şapkaları görünce sizin de aklınıza Peaky Blinders karakterleri geliyor mu?

Pilot şapkalara pek sıcak bakmasam da soğuk kış günlerinde sizi soğuktan koruyacağı kesin.

Bucket hat yani balıkçı şapkaları ise benim bu sezondaki en favori parçam. Renk renk aldım diyebilirim. Yaza ve kışa çok rahat uyarlayabilirsiniz. Öyle ki çok düz sade bir tulumu bir balıkçı şapkasıyla tamamladığınızda nasıl tarz göründüğünüze siz de inanamayacaksınız…

Bereler, başlıklar, kasketler, fötr şapkalarını da unutmuyoruz onlar zaten birer klasik. Umarım yazımda size fikir ve cesaret verebilmişimdir. Son olarak, kafanıza şapkadan başka hiç bir şey takmamanızı diliyorum.

Aksesuara doyum olmaz… Kemerler için buradan devam et!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

saint-laurent-2019/20

Paris Moda Haftasından Hipnoz Etkisi Yaratacak Videolar

elinde-parfüm-tutan-sarışın-kısa-saçlı-kadın

Dünyanın En Popüler 5 Kadın Parfümünü Açıklıyoruz!