Cool!Cool! BayıldımBayıldım


KABA SABA AMA MODA: SNEAKERLAR

Birkaç sezondur sportif ve şık kategorilerine aynı anda ayak uydurmayı başaran sneakerlar, artık sokak modasının en vazgeçilmezlerinden biri. Estetik ve rahat çatışmasının doğurduğu bir parça da diyebiliriz. Herkese estetik görünmeyebilir, ama rahatlığı konusunda hemfikiriz. Öyle miyiz?

Günden güne kabalaşan sneakerlar, kabalaştıkça daha çok moda olmaya devam ediyor. Ters orantı… Pazar günü rahatlığından ofislere, toplantılara kadar da yükseliyor. Başlarda şık ama kolay yol olan beyaz rengi tercih edilse de şimdi herkes daha korkusuz. Zıt ve kontrast renkleri daha sık görmeye başladık. Diğer yandan pastel tonlar, her trendde olduğu gibi sneakerlarda da göze girmeyi başardı. Böylece ten rengi, kahve tonları ve bazı metalik renkler de savaşa dahil oldu.

Sıradan kombinlerin altına renkli sneaker kullanmak sizi bir anda modern bir görünüme sokacak. Ancak siz iddialı ve baskın renklere henüz hazır değilseniz, biraz önce bahsettiğimiz gibi pastel ve nude tonları deneyerek başlayabilirsiniz. Çünkü ne kadar erken kendinize uygun sneakerı bulup, dolabınızda yer açarsanız o kadar iyi. Kaba sneaker modası çığ gibi büyümeye devam edecek çünkü, bizden söylemesi…

ABD’de yapılan bir araştırmaya ve İsviçreli bilim adamlarına göre, kadınlar sneakerlarını spor yapmak için değil, estetik kaygılar, giyim tarzı ve statü nedeniyle alıyor. Bunu birçok spor markasının klasik olan spor ayakkabı modellerinden uzaklaşıp çok daha estetik ve tasarım ayakkabılar üretmesinden anlayabiliriz. Yani sneakerlar artık spor değil bir moda ürünü.

Demode, çirkin bulduğumuz ve asla giymem dediğimiz parçaları tekrar tekrar önümüze sunmak, modanın vazgeçilmezidir. Bu yüzden bu kaba saba ama moda olan sneakerları asla giymem demeyin çünkü bir süre sonra gözünüze güzel gelmeye başlayacak. Bana da öyle olmuştu:(

halloween makyajı

11 Başarılı Halloween Makyajını Oyluyoruz!

film korku gerilim popstil

Korku Film Fanlarının Bu Sezon Kaçırmaması Gereken Filmler