Popstil’deki yeni yazımla herkese Merhaba!

Bugün ne mi konuşacağız? Son yıllarda gittikçe popülerleşen It-Girl tabirini ve It-Girl olmak için neler yapmak gerektiğini. Öncelikle kısa bir tanımını yapalım. “O” kızlar her zaman önde gelen bir giyim ve yaşam tarzına sahiptirler. It-Girl olmak aynı zamanda trendlere yön vermek ve kitleleri peşinden sürüklemek demektir. It-Girl kavramının hayatımıza Paris Hilton ile giriş yaptığını söyleyebiliriz. Günümüzde ise Gigi – Bella Hadid, Kylie – Kendall Jenner, Kim Kardashian, Hailey Baldwin Bieber, Alexa Chung, Chiara Ferragni gibi isimler It- Girl olarak anılmaktadır.

Ülkemizde ise It- Girl denince akla ilk gelen isim şüphesiz ki Serenay Sarıkaya. Diğer bir It-Girl adayları olarak ise Yasemin Özilhan ve Şeyma Subaşı’nı söyleyebiliriz.

It-Girl tanımından kısaca söz ettik. Şimdi bir de acaba nasıl It-Girl olunur bunu konuşalım.

Şöyle bir gerçek var ki It-Girl’ler genellikle marka çanta,ayakkabı ve kıyafetleri tercih ederler ve aksesuarlar fark yaratmak için oldukça önemlidir. Biraz Gucci, biraz Prada, Louis Vuitton, çantalarda Chloe,Chanel ..

Sosyal medya It-Girl’lerin vazgeçilmezi. Kendilerini en iyi gösterebildikleri platform olduğu ortada tabi ki.

It-Girl olmak için yeterince parlak renkler seçmeniz, bolca takı takmanız, vintage parçalarla süslenmeniz yeterli değil. Aynı zamanda poz vermeyi de bilmeniz gerek. Yani pek çok farklı poz denemekten, özgürce hareket etmekten kaçınmayın!

Her daim çabasız görünmek oldukça önemli. Ne kadar uğraşmış olsalar da onları çabasız, uğraşılmamış görüyoruz işin sırrı da işte tam burada.

Ters köşeler yaparak şaşırtmak. Siyah mini elbise ile spor bomber ceket ve sneakers tercih ederek farklı bir dokunuş sağlamak işte bu It-Girl işi bir kombin.

It-Girl’ler renkleri dokularla harmanlayıp, bir rengin 50 tonunu aynı anda tek bir kıyafette yaşatabilir ve en önemlisi bir kıyafet en havalı nasıl taşınır herkese gösterebilir.

It-Girl’ler sıradışı ve çoğu kişinin giymeye cesaret edemeyeceği parçaları öyle kombinlerler ki adeta hayranlık uyandırılar.

E peki biz şimdi ne yapalım tarz sahibi olmak, cool ve trendlere uygun görünmek için illa lüks marka çanta ve kıyafetlere mi sahip olmamız gerekiyor? Tabi ki Hayır. Önemli olan kıyafetlere, kendinizden neler kattığınız, nasıl kombinlediğiniz, ne kadar özgün olduğunuz ve nasıl taşıdığınızdır. Özgüvenli bir yürüyüş ve güzel bir gülümseme ile güzel görünmeyecek kadın yoktur, bunu unutmayın. Sevgiyle kalın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ekose gömlekli erkek

Beyler Ekosenin Sizlere Ne Kadar Yakıştığının Farkında Mısınız?

astroloji-burçlar

YENİ YILIN İLK GÜNEŞ TUTULMASI: Hangi Burç Nasıl Etkilenecek?