Cool!Cool! BayıldımBayıldım


İstanbul’un Boğaz Manzaralı En Gözde Roof Barları

Yaklaşmakta olan bahar aylarında, kokteyllerin ve bahar mevsiminin tadını en muhteşem manzaralarla çıkarmak için İstanbul’un gözde roof barlarına gitmek lazım. Bu heyecanı tadabilmeniz için işte İstanbul’un en iyi boğaz manzaralı roof barları..

GALATA’DA AT GEORGES

Konumu gereği şehrin manzarasıyla büyülüyor adeta. Mükemmel hizmet kalitesiyle geçirdiğiniz vakitlerden keyif almanızı sağlıyor. Zengin alkol menüsüyle ve aperatifleriyle güzel vakit geçirmek isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir roof bar.

Müeyyedzade Mahallesi, Serdar-ı Ekrem Caddesi NO:24, 34425 Beyoğlu/İstanbul

SPAGO

St. Regis otelin en üst katında bulunan roof bar, manzarasıyla büyülüyor. Kokteyllerinin tadı ve eşlik eden atıştırmalıkları ile güzel vakitler geçirebilirsiniz. Yemekleri ve ünlü aşçıları için Spago’nun kendisi şunları söylüyor, “Gastronomi dünyasının öncülerinden biri olarak lider konumunu koruyan; mutfak sanatları, servis ve stil açısından trendleri belirleyen Spago’nun Amerika dışındaki ilk uluslararası restoranı Spago İstanbul, ünlü şef Wolfgang Puck’ın ‘çiftlikten masaya’ felsefesini yansıtan menüsü ile şehre yepyeni bir lezzet kültürü getiriyor.” E bize de denemesi kalır!

Teşvikiye, Mim Kemal Öke Caddesi NO:35, 34365 Şişli/İstanbul

MİKLA 

Atmosferi ve kokteylleriyle insanı etkileyen bir roof bar. Özel servisi ve hizmet kalitesiyle güzel bir akşam geçirmek isteyenlerin, görmesi gerektiğini düşünüyorum. Yaklaşan bahar mevsimiyle, güneşin batışını izlerken keyifli zamanlar geçirebilirsiniz.

The Marmara Pera Meşrutiyet Caddesi NO: 15 34430, Beyoğlu, İstanbul

16ROOF / GAJA

İstanbul’un inanılmaz güzel boğaz manzarasını tadacağınız 16’cı katta bulunan bir roof bar. Uluslar arası mutfağa sahip olan 16Roof/Gaja çok hareketli ve eğlenceli bir mekan. Ayrıca şaşırtıcı zengin şarap menüleri mevcut. Swisshotel the Bosphorus’un teras katında bulunan bu mekana mutlaka uğrayın.

Vişnezade Mahalle Acısu Sokak, NO: 19 Maçka, 34357 ISTANBUL   

VOGUE

BJK Plazanın 13. katında bulunan Vogue roof bar şık ve minimalist bir mekan. Eğer sushi seviyorsanız 70 üzeri farklı sushi seçenekleri bulunan bu roof bar tam size göre. Tabi ki sushi dışında da zengin yemek ve içecek menüsüne sahip.

Vişnezade Mahallesi, AkaretlerSpor Caddesi, BJK Plaza, A Blok, No 92, Beşiktaş, İstanbul

Rooftop barlarına gitmek için en keyifli zaman gün batımı. Boğaza doru bakarak güneşin batışını izlemek eşsiz bir manzara. Akşamı burada bitirmek istemeyenler için de genelde gece 00’dan sonra eğlence progmları başlıyor..

Kokteyllimi evde de yaparım diyorsan, işte en popüler kokteyller!

Oluşturan İlayda Poyraz

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans öğrencisiyim. İlkokul yıllarımdan beri sahnede olmaktan keyif aldığım için, 2013 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldım. 2016 -2018 sezonunda Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu bünyesinde birçok çocuk oyununda oyunculuk yaptım. Meditasyon ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan hint felsefi sistemi üzerine çalışmalar yapıyorum. Seyahat etmeyi, Kültür-Sanat aktivitelerinde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Popüler Kültür ve Stil Platformu Popstil.com'da içerikler üretmeye başladım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Sürdürülebilir Moda: Eco-Fashion!

modern-sanat

Mart Ayında İstanbul Sergi Dünyası