Cool!Cool! BayıldımBayıldım


New York Times’a göre, Türkiyenin değişen yüzü; İSTANBUL MODERN

İstanbul’u bilen bilir… Yaşayan, bütün güzelliklerine sahip olur. Coğrafi konumu, kültürü, tarihi, modern ve nostaljisiyle kendini fazlasıyla hayran bıraktıran bir şehirdir Bütün bunların yanı sıra sanatın her alanını sokaklarında, müzelerinde, mimarisinde, ruhunda yaşatıyor. Yoğun temposu ve kalabalık nüfusuyla zaman zaman kaçış noktaları aradığımızda sanatın naif ruhuna sığınmak mümkün.

İstanbul sokak sanatı

Bu gibi anlarda belki sahafların içinde kitap kokusuna belki sıcacık bir filme belki de sanat galerilerine sığınıyoruz.

Bir İstanbul Sahafcısı

Eylül ayının gelişiyle romantik bir tercih yapıp; sanatçıların ruhlarını koydukları eserlerini görmek isteği uyanıyor, derinlerde… İstanbul Modern yeni taşındığı binasında, her katıyla bu isteğinize doyurucu bir etki vermekte

İstanbul Modern yeni bina

.İlgimi en çok çeken sanat eserlerini derledim.

Mehtap Baydu, bireylerin toplum içindeki sosyal konumlarına ve kimlik politikaları gibi temel konulara odaklanır. Aşağıdaki performansta Baydu, bir kadının hayatı boyunca kaç role bürünebileceğini, üzerine kaç kimlik giyebileceğini sorgular. Toplumda kadının konumunu anlatan en iyi performanslardan biri olduğunu düşünüyorum.

Mehtap Baydu’nun eseri

Güneş Terkol’un, 2013 yılında oluşturduğu ‘Akıntıya Karşı’ adlı eseri, hayatın birçok alanında karşılaştığı her türlü sıkıntıya, haksızlığa ve zorluğa rağmen, hakların korumaya devam eden ve direnen kadınların mücadelesini gözler önüne serer. Kadınların fikirlerini ve duygularını daima özgürce dile getirmesine savunan harika bir başyapıt olduğunu düşünerek sergi boyunca hayran kaldığım eserlerden biriydi.

Güneş Terkol’un eseri

İstanbul Modern, geçici olarak taşındığı yeni binasında güncel sergilerine devam ediyor. 23 Mayıs – 11 Kasım 2018 tarihleri arasında, derin anlamları olan eserler ve fotoğraflarla karşılaşmanız mümkün.

Anthony Cragg: İnsan Doğası

Şimdinin Peşinde

Bakış Açıları

Sanatı, bütün duyu organlarımızı yaşamalıyız. Sanat dolu harika günler…

https://www.youtube.com/watch?v=9E6b3swbnWg

Oluşturan İlayda Poyraz

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans öğrencisiyim. İlkokul yıllarımdan beri sahnede olmaktan keyif aldığım için, 2013 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldım. 2016 -2018 sezonunda Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu bünyesinde birçok çocuk oyununda oyunculuk yaptım. Meditasyon ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan hint felsefi sistemi üzerine çalışmalar yapıyorum. Seyahat etmeyi, Kültür-Sanat aktivitelerinde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Popüler Kültür ve Stil Platformu Popstil.com'da içerikler üretmeye başladım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Refah seviyesiyle kendine hayran bırakan ülke: LÜKSEMBURG

Kanye West’in Gizemli Yeni İsmi Ve Büyük Sırrı…!