İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


İstanbul Edebiyat Festivali 11. Yılını Dolduruyor

Mis gibi edebiyat kokan bir festival başlıyor. Uluslararası İstanbul Edebiyat Festivali bu yıl 11. yılını dolduruyor. 18-22 Nisan tarihleri arasında bizimle buluşacak olan festivalin teması “Dalgakıran Edebiyat”.

İTEF’te bu yıl, 20 yazar, 15 edebiyat profesyoneli, moderatörler, çizer ve çevirmenler ile birlikte söyleşiler, etkinlikler, atölyeler, konserler ve edebiyat partileri düzenleniyor. Program ise şöyle;

18 Nisan Perşembe/Yer: İstanbul Şehir Üniversitesi- Dragos Kampüsü /14:00 – 15:30/Kelimelerden Köprüler:Çevirmenler Sahnede

Konuşmacılar: Duygu Akın, Eren Yücesan Cendey, Süleyman Doğru

Yer: MEF Üniversitesi/14:00 – 16:00/MEF Üniversitesi Çağdaş Bulgar Yazarları Ağırlıyor

Konuşmacılar: Alek Popov, Alexander Spatov, Angel Igov, Deyan Enev, Elena Alexieva, Georgi Gospodinov, Kalin Terziyski, Peter Chouhov, Peter Delchev, Vesela Lyahova, Vladimir Zarev, Zahari Karabashliev

Moderatör: Ece Erdoğuş

19 Nisan CumaYer: Yapı Kredi Bomontiada/15:30 – 17:00/Hayatın Öğretilerine Dair Bir Söyleşi: Acı, Bilginin Bedene İnmesidir

Konuşmacı: Azra Kohen

Moderatör: Ebru Kohen

17:00 – 18:30/Yazar Murat Menteş ve Çizer Hakan Karataş Anlatıyor: Zamanda Edebi Bir Seyahat

Konuşmacılar: Murat Menteş ve Hakan Karataş

19:00 – 20:30/Yazar – Çevirmen Buluşması: Sieben Jahre (Yedi Yıl) Peter Stamm ve Regaip Minareci

Konuşmacı: Peter Stamm

Çevirmen ve Moderatör: Regaip Minareci

20:30 – 22:00/Minotor ve Hüzün: Doğal Roman ve Hüznün Fiziği Romanlarının Yazarıyla Buluşma

Konuşmacı: Georgi Gospodinov

Moderatör: Ertuğ Uçar

20 Nisan Cumartesi/Yer: Yapı Kredi Bomontiada/16:00 – 17:30/Dalgalarla Tarihin Kalıplarını Yıkmak: Kafka’nın Kedileri ve Kapalıçarşı

Konuşmacılar: Gábor T. Szántó ve Fuat Sevimay

Moderatör: Elif Tanrıyar

17:30 – 19:00/Ağaçlarda Büyüyen Hikâyeler

Konuşmacılar: Paola Peretti ve Şebnem İşigüzel

Moderatör: Nazlı Gürkaş

19:00 – 20:30/Dijital Dalgakıranlar

Konuşmacılar: Halil Türkden, Safter Korkmaz, Seçil Epik

Moderatör: Elif Doğan

21:00 – 23:00/Yazarlar DJ Kabininde

DJler: Aslı Perker, Hakan Günday, Tuna Kiremitçi

21 Nisan Pazar/Yer: Yapı Kredi Bomontiada/11:30 – 13:00/Geçmişin Kuyusu, İnsanın Kuytusu

Konuşmacı: Defne Suman

Moderatör: Çağlayan Erendağ

13:00 – 14:30/Hayalet Dalgakıranlar

Konuşmacı: Yekta Kopan

Moderatör: Sevinç Erbulak

14:30 – 16:00/Defne Kaman’ın Maceraları ve Anadolu Dalgakıranları

Konuşmacı: Buket Uzuner

Moderatör: Özge Ercan

16:00 – 17:30/Mahir Ünsal Eriş ile Dil Atölyesi: DİL (LER) İMİZ

Konuşmacı: Mahir Ünsal Eriş

22 Nisan Pazartesi/Yer: Penguen Kitabevi/19:00 – 20:00/Psikolojik Gerilim ve Kadın

Konuşmacı: Ruth Ware

Moderatör: Yankı Enki

Yer: kargArt/20:00 – 21:30/Dalgakıran Edebiyat Bosphorus Review’da!

Konuşmacı: Burhan Sönmez

Moderatör: Luke Frostick

21:30 – 22:30/İTEF 2019 Kapanış Partisi

Macar Müzik Grubu Egri  János Trio İTEF’te

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yoga Vs Pilates – Farkları ve Etkileri!

estetik

Like İçin Bıçak Altına Yatmak!