İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


İşçi Tulumlarını Sokaklara Taşıyoruz: ‘İşçisin Sen İşçi Kal Giy Dedi Tulumları’!

Hayatın boyunca tek bir kıyafet şekli seç deseler cevabım tereddütsüz tulum olurdu. Tam bir tulum aşığı var karşınızda 🙂 Sanırım yazılarım en sevdiklerim üzerine gelmeye devam edecek.

Tulum ucu çok açık, dosyası çok kabarık bir mevzu. Giymesi, taşıması, seçmesi zor görünebilir… ‘Bir tuluma neler yüklüyorsun’ diyebilirsiniz ama haksız sayılmam. Herkesin giymesini, denemesini istediğim; şık, kullanışlı, cool bir kıyafet. Size artılarını eksilerini uzun uzun başka bir yazımda anlatmak isterim ama gelelim bugünkü asıl konumuza.

İşçi tulumları.. Moda devlerinin 2018 Sonbahar/ Kış defilelerinde bize göz kırpmaya başlayan işçi tulumları, 2019 yazına hızlı bir giriş yapacak, benden söylemesi. Şimdiden bahar ve yaz aylarının en hit parçaları arasında gösteriliyor. Dergilerde, it-girl’lerde, sokak stilinin yansıtıldığı birçok platformda sık sık karşımızda. Sevmeyeninin çok olduğunu tahmin etmek zor değil. Bazı parçaları, renkleri, trendleri sevmeyip hayatta giymem diyebiliyoruz ama çoğu zaman çok trend olan parçaları görmemezlikten gelmek, giymem demek zor olabiliyor çünkü tüm markaların vitrinlerinde, koleksiyonlarında karşı karşıya kaldığımız bu parçalara bir zaman sonra karşı koyamamaya başlıyoruz.

İşçi tulumlarını ön plana çıkaran en önemli özelliği kuşkusuz rahatlığı. Birçok alternatifle kullanabileceğimiz bu tulumlarla kendinizi nasıl yansıtmak isteyeceğiniz size kalmış. Efemine bir görüntüden kurtulmak istemeniz topuklu zarif bir ayakkabı ya da sivri burun bir botla mümkün. Hatta daha da ileri gidip gece bile kullananlar var. Bu görüntü için içinde işlemeleri olan, taşlı, vatkalı ve kumaşın daha zarif seçildiği işçi tulumlarından faydalanabilirsiniz.

Cool ve salaş bir görünüm için ise sandaletler, spor ayakkabılar ve tabii ki postallar bu tulumların olmazsa olmazı. Tulumların bir diğer rahatlığı da kombin derdi yaratmaması. Tek parça giy ve çık!

Renk konusunda da tutucu davranmayalım, malum neonlarda patlamışken neden denemeyelim. Neon çok fazla derseniz kırmızılar, pembeler, morlar bizle. Daha da feminen görünmek istiyorum diyorsanız, belinizi ortaya çıkaran kemerinizi takmayı unutmayın. Bu noktada unutulmaması gereken en önemli şey, vücut tipinize ve ten renginize göre bu seçimleri yapmak. Zira diğer türlü komik ve rüküş bir görüntüye sebep vermek çok kolay olacaktır.

Tüm tabuları yıkıp çok iddialı olmak isteyenlere bir tavsiye de kat kat giyinmek. Evet, tulumunuzun içine body ya da kazak giyerek çok stil sahibi bir duruş yakalayabilirsiniz. Bunu uygularken ton-sür-ton (aynı renk skalasında) gitmenizde fayda var.

Bu arada beyleri de unutmayalım. Sizce çok mu radikal beyler ne dersiniz? Neticede bu tulumların doğuşu erkek işçilerden ilham alınarak karşımıza çıkıyor. Hadi biraz cesaret…

Son olarak yeniliklere kendinizi açın, sınırlarınızı zorlayın. Stil sahibi olmak sokaktan, bağımsız ve özgür olmaktan geçiyor.

 

Moda aşığıysan bu yazıyı da kaçırma – Çekici Bir Stile Sahip Olman İçin Bilmen Gerekenler!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

10 Adımda Zihinsel Detoksla Düşüncelerini Değiştir

gigi hadid eating burger

Fit Ünlülerin Beslenme Sırları!