Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Anında Daha İnce ve Daha Uzun Görünmenin 17 Formülü

Gerçekçi olalım hangimiz daha ince ve uzun görünmek istemeyiz ki? Peki ama nasıl giyineceğiz? Yaptığımız kombinde küçük oynamalarla ilizyon etkisi yaratabiliriz. İşte belki sizi 1.80 yapmayacak ama o minik görüntüyü güzelleştirmeyi sağlayacak 17 altın kural:

1- Boyun, el ve ayak bileklerinizi açıkta bırakın

2- V yaka tercih edin

3- Etek yerine, tek parça elbise giyin

4- Şifon, ipek, kaşmir gibi ince ve yumuşak dokulu kumaşları tercih edin

5- Uzun bir silüet için olmazsa olmazlarımızdan biri monokrom giyinmektir. Monokrom, yani tek rengin gölgelerini giymek. Siyah etek, siyah çorap ve siyah ayakkabı gibi. Farklı renklerle vücudumuzu kesmediği için daha uzun görüntü elde ederiz. Bu da bizim en gizli tüyolarımızdan biridir.

6- Renkli de olsa koyu renk giyinin.

7- Pantolonunuza ütü çizgisi yapın. Özellikle kumaş pantolonlarımda ütü çizgisi olmadan asla giymem 🙂

8- Pantalon ve ayakkabınız aynı renk olsun.

9- Ekose ve kareler sizi olduğunuzdan kalın ve kısa gösterir. Bunun yerine boyuna çizgili parçaları tercih edebilirsiniz. Sizi olduğunuzdan ince ve uzun gösterecektir.

10- Vücudu çorap gibi saran kıyafetleri tercih etmeyin.

11- Aksesuarlardan, yani işçi arılarınızdan destek alın. Uzun kolye ve fularlar kullanın. Rengi kıyafetten ziyade aksesuarlarda kullanın.

12- Ceket giydiğiniz zaman saçlarınızı boyun bölgenizde toplayıp ensenizi açın.

13- Ceket seçiminde vücudu bölmemesine dikkat etmemiz gerekiyor. Şuan hemen hemen herkeste olan oversize ceketler boyu kısa göstereceği için daha düz kesimli ya da bel vurgulu olan ceketten tercih etmekte fayda var.

14- Kemer kullanımında üzerinizdeki kıyafetten farklı bir kemer kullanmanız boyunuzu kesebilir, o yüzden aynı renk kemer kullanımı bütünleyici görüntüyü sağlayacaktır.

15- Gelelim çanta seçimine, her ne kadar büyük boy yumuşak deriden yapılmış yuvarlak hatlı çantalar ince uzun kişilerde güzel dursa da minyon bir kişinin büyük boy çanta seçiminin doğru olmadığını söylemek gerekir. Daha küçük çantalar kullanabilirsiniz.

16- Nude topuklu ayakkabı (bantsız) kullanımı ben bunu bilir bunu söylerim, ama uzun süre topuklu ayakkabı üzerinde duramayacağımız zamanlar olabiliyor tabi ki. Böyle zamanlar için de ayağı saran çoraptan farksız spor ayakkabılar yerine kendinden topuklu spor ayakkabılar kurtarıcımız olacaktır.

17- Son olarak pantolon paça boyuna değinmek istiyorum. Biliyorum yaz aylarında bileğin bi tık üstünde biten keten pantalonlardan rahatı yok ama gerekmediği sürece kullanmamaya dikkat edelim. Hıı o gün canımız onu giymek istiyorsa bantsız nude bir ayakkabıyla durumu biraz da olsa kurtarabiliriz.

Bu kadar tüyodan sonra yine de bunu söylemek istiyorum. Siz kendinizi  hangi kıyafetin içersinde daha mutlu ve özgüvenli hissediyorsanız öyle giyinin. Proporsiyonunuz yanlış görünmesin yeter 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

H&M x Giambattista Valli

H&M x Giambattista Valli 2019’un En Güzel Moda İşbirliği

Renk Dalgaları: Suluboya Duvarlar