BayıldımBayıldım


Heyecanı ile İçinizi Isıtacak Bebek Odaları

Modern tarz gerçekten hoşunuza giden bir tasarımsa bebeğinizin yatak odasını dekore etmek için kullanmak istiyorsanız, burada bebeğiniz için rüya gibi bir oda oluşturmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları bulacaksınız.

Sizin için mükemmel bir bebek odası oluşturmaktan daha eğlenceli bir şey yoktur. Fakat heyecan verici olmasına rağmen, kararsız ve zor olabilir. Önemli olan nereden başlıyorsunuz?

Öncelikle, çocuk odalarının işlevsel fonksiyonunda üç bölge bulunur. Bunlar: uyku alanı, kıyafet değiştirme alanı ve bebeğinizi besleme alanıdır.

Bebek odası olacak odanızı tamamen boş bırakın. İçinde dekorasyonunuza ekleyeceğiniz, yenileyeceğiniz ve yeni alacağınız ürünlerin listesini yapın.

Duvar ve zeminle başlayacak olursak, bir çok alternatifinizin olduğunu belirtmek isterim. Dekorasyon işin içine girince ve konu bebekler olunca, aile bireylerinin seçimlerini sağlıklı, doğal, kullanışlı malzemelerden yana seçmek isterler.

Yer zemini için, antialerjik halılar, doğal ahşap zeminler tercih edebilirsiniz. Kanserojen boya maddesi içermeyen; kaymaz tabanlı bebek halıları, duvar kağıtları ve duvar boyaları mevcut. Tercihinizi bu özellikleri içeren ürünlerden yana kullanabilirsiniz.

Bebeğiniz oyun çağının hemen geleceğini varsayarsak.Onun hayal gücü ve yeteneğini sergilemesi için resim yapacağı duvarı şimdiden hazırlayabilirsiniz.

Duvarlarınızda yaz-sil boya, magnet özelliği içeren boya, kara tahta özelliğine sahip alternatifli özel boyalarla bir kısım duvarlarınızı boyayabilirsiniz.

Ya da duvar kağıtları kullanarak, dünya haritasındaki öğretici olacak görsellerle duvarları dekore edebilirsiniz.

Temiz çizgilerden ve modern tarzdan ilham alan bebek odaları, yetişkinler ve bebekler için davetkar, sıcak ve bir o kadar da konforludur.

Modern çizgilerden uzaklaşmadan görünümü yumuşatmak için gri, antrasit, siyah-beyaz, kahverengi renk dokunuşlarla sade, minimal ve soft bir odaya sahip olabilirsiniz.

Bastırılmış nötr paletleri deneyin; Modern oda için gri, fildişi tonlarını kullanın. Nötrler, diğer renk kombinasyonlarını kullanarak katman oluşturma imkanı sunar.

Eşleşmiş pastel renkler veya parlak renk tonları nötr bir arka planda iyi bir görünüm sağlar. Soluk monokrom paletler ayrıca sakin, bir ortam yaratır. Bebekler ve yorgun ebeveynler için mükemmeldir.

Tercihinize ve cinsiyetine göre, soft pembe veya diğer soluk renkleri de deneyebilirsiniz. Fakat son zamanlarda cinsiyete göre renk ayrımını yıktığını düşündüğüm ve aileniz büyüdükçe size tasarım esnekliği sağlayacak bir tarz var ki: İskandinav tarzı…

İskandinav tarzı bebek odaları benim favorilerim arasında. İskandinav tarzının saf çizgilere, doğal formlara ve nötr renklere sahip olması onun en önemli özelliklerinden.

Böylece beklenmedik süprizlere de hazırlıklı yakalanmış olacaksınız. Bir odaya zarafet ve sıcaklık eklemenin en kolay yollarından biri. Zahmetsiz ve şık görünümü yakalamanın en iyi yolu.

Küçük bir bebeğin ihtiyaç duyduğu bir çok şey var. Aday anne ve babalar gayet bilinçli bir şekilde bu bilgilerin en iyisini araştırmakta ve bu bilgilere ulaşmakta.

Ulaştığınız her bilgiyi heyecanla odaya doldurmamak alabileceğiniz en iyi önlemlerden. Sunduğum bir çok denenmiş dekor fikirlerinden size, odanıza ve bebeğinize uygun olduğunu düşündüklerinizi almanız kafi.

Konforlu, sağlıklı ve bebek büyüdükçe muhteşem görünümü bozmayacak bir çocuk odası için bu ipuçlarını göz önünde bulundurmakta fayda var:

Aydınlatma için lambader, gece lambası veya aplik ekleyerek gereken ışık dozunu ayarlamanıza izin verecek ürünleri tercih edin. Böylece sizi ve bebeğinizi rahatsız edecek ışık ayarına karşı önlem alıp, ışık dozuna siz karar vermiş olursunuz.

Bebek odasından sonra cocuk odasında kadar kullanılabilecek bazı mobilya parçaları seçebilirsiniz. Şimdilerde kullanılan portatif mobilyaları tercih edebilirsiniz.

Hasır, ahşap, oval ya da dikdörtgen beşiklerle odalarının ana parçasını seçebilirsiniz.

Kolayca temizlenebilen dayanıklı, yıkanabilir kumaş türleri tercih etmeniz hijyen ve zaman açısından size yardımcı olacaktır.

Odayı dekore ederken, estetiğin yanında olmazsa olmaz güvenlik önlemlerini unutmamalıyız. Bebekler büyümeye başladığında, erişebilecekleri eşyaları düşünün.

Uygun montajı, yükseklikleri buna göre ayarlatın ve güvenliği düşünün. Erişebileceği oyuncaklarını ise kolaylıkla alabileceği yerlere konumlandırın.

Bebek eşyalarını düzenli gösteren, kullanımı kolaylaştıran temiz depolama seçenekleri ile odayı oluşturmaya odaklanın.

Bebeğin yerde oyun zamanı alabilmesi için bol miktarda yer bırakın, üzerinde uzandığı organik ve yumuşak dokularda emekleyeceği ve oyun oynamaya başlayacağı zamanları düşünün.

Odada desenleri dahil etmek istiyorsanız bunlar için en harika yerler: duvar kağıtları, tekstil ürünleri, oyun düzeneği içeren renkli halılar… Grafik desenlerde kalın, ince çizgiler ve zıt renkler kullanılabilir.

Bebek odasının genel içeriğine değinsekte, bebeklerin yine çabucak büyüyeceklerini düşündüğümüzde oyun alanlarını da düşünmemiz gerekir.

Oyun çadırlarıyla geçireceği zamanları oldukça sevecektir.

Oyun çağı ve ebeveynleriyle geçirdikleri zamanlar onların duygusal, fiziksel, zihinsel, sosyal ve dil gelişimi için oldukça önemli.

Yine bebeklerin gelişimi ve kendi kendine yetebilmesini öğreten bazı yöntemler var ki Montessori gibi… Bu felsefe için odanın dekoru tamamen farklılıklar göstermekte.

Yerde konumlanan alçak yataklar, çocuğunuzun erişimi sağlayacağı boyutta mobilya ve eşyalar gibi.

Evde bebekle, depolama alanlarına ihtiyaç duyacağınızdan emin olun. Kumaş, bez, keten, hasır veya kağıt torbalar kitapları, oyuncakları, depolamak için iyi çözümdür.

Bebeğinizin oda tasarımına sepetleri ve keseleri ekleyerek zahmetsiz bir dekorla düzeni sağlayacaksınız. Sepetler ve çekmeceler gibi kolay depolamanın yolunu bulmuş olacaksınız.

Gelelim yetişkinlerin odadaki yerine. Bebeği uyutmak, emzirmek ve izlemek için zamanınız geçireceğiniz rahat bir sofa, berjer ya da sallanan sandalye edinin.

Bebeğinizin en sevdiği masalları okumak için bir kitaplık duvarı oluşturabilirsiniz. Bu kitaplık odaya modern yaklaşımı zahmetsizce verecektir.

Sergileme alanında değineceğim diğer bir fikir, bebeğinizin odasına enerjiyi yayacak olan minik kıyafetleri.

Ayına göre farklılık göstereceği ve artık giyemeyeceği kıyafetlerini bile sergileyebilirsiniz. Hem rahat bir kullanım açısından hem de odadaki dekoru yansıtması açısından güzel bir fikir.

Ahşap ve beyaz raflarla; küçüklük parçalarını, bebeğinizin özel anılarını veya aksesuarlarını sergileyebilirsiniz.Bunlara kullanım sırasında kolayca ulaşabilirsiniz.

Duvarlara odanın enerjisini ve ışığını yükseltecek görsel içerikleri ve temaları barındıran çerçevelerle süsleyebilirsiniz.

Mutlulukla ve heyecanla dekor ettiğiniz bebek odasının, tadını çıkarmanız dileğiyle.

Daha fazla Dekorasyon için, zamansız tasarımlarla devam et…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

bitki-cayları

Tükettiğin Bitki Çaylarının Bedenindeki Etkisi!

Sürdürülebilir Moda: Eco-Fashion!