Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Her Rengin Tek Tonu Mu? Tek Rengin Her Tonu Mu?

“Ton Sur Ton”, Color Blocking akımının zıt yönlüsü olarak bizlere kendini göstermektir. Tek bir rengin farklı tonlarıyla oluşan, tam anlamıyla bir uyum içerisinde bulunan parçaların bütünü anlamına gelir.

Stillerin oluşumunda kararlılık önemlidir. Seçimler yapılırken kişiler her şeyi en ince detayına kadar düşünüyor. Detaylar stilinizi ön plana çıkaran faktörlerdendir. Ton sur ton bir stil oluşturulurken ortaya çıkması istenen görüntüyü ruhen ve bedenen kabullenmek gerektiğini gösterir.

Ton sur ton’u her yönüyle ele almak gerekirse; günümüzde sadece giyim üzerine değil mekanlarda da bu uyum yansıtılmaya çalışılıyor. Dekorasyon aşamasında işletme sahibi, mimarlar farklı tonları bütünleştirmeye özen gösteriyorlar. Ve bunun sonucunda sade gibi görünse de asil, zarif  ve şık çizgilerden oluştuğunu, ruhumuza dokunduğunda görebiliyoruz.

Sokaktaki stil ile podyumdaki stil kıyaslanmamalıdır. Podyumdaki kıyafetler tamamı ile ilgi odağı olduğundan ışıltısı gözümüze hoş gelir. Günlük hayatta ise her şey spontane gelişir. Kimi ilgi görür, kimininse varlığı bile fark edilmez. Dolayısıyla bu  tür bir kıyaslamanın yapılması yanlış olur.

Her stilin kişinin karakteriyle ilişkisi olduğuna inanırım. Yansıtmak istediğinizle fikirleriniz hiç çelişir mi? Çelişmemeli. Eğer böyle bir durum söz konusuysa bir yerlerde sorun var demektir. Bunu en kısa yolundan halletmek gerekir. Kendini aşmayı bilmeli insan, olduğundan çok fazlasını gösterebilecek cesarete sahip olmalı ki stilindeki ışığı ve özgür düşünceyi yansıtabilsin…

Mesela ben; bütün renkleri seviyorum. Bazılarını rengarenk bazılarını ise solgun ve mat.

Color Blocking yazısını kaçırdıysan buradan devam et – “Color Blocking” Stilde Renkler Engel Oluşturmaz, Parıldar!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

estetik

Like İçin Bıçak Altına Yatmak!

cilt-maskesi-peeling

Bahar Temizliği: Cildinizi Yaz Aylarına Hazırlayın!