İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım OMGOMG


“HAYIR” Kelimesini Hayatınızda Deneyimlendirin!

Etrafımızdaki ”Hayır” diyebilen insanların varlıkları hepimizi şaşırtmıştır. Hep ”Evet”ler, ”Tamam’’lar, ”Olur’’lar, ”Hallederiz”ler var sanarak devam ederiz hayatımıza. Ama aslında hayır demek bazen ruh sağlığımıza daha sağlıklı gelir. Hayata ‘’Hayır’’lar, ‘’Olmaz’’lar katmak insanı daha mutlu eder bazen. Belki de yıllarca diyemediğimiz kelimelerden dolayı zamanımızı ve emeğimizi sarf etmişizdir ya da mali kayıplara bile neden olmuş olabiliriz.

Hayır demenin faydaları nelerdir? 

Stresi azaltır.

Hayır demek isterken evet demek hem vücuda hem de akla çok stres yapar. Gerginlik, baş ağrıları ve uyku kaybına bile neden olabilir. Ama bazen elimizden gelemiyor, bazılarını maalesef kıramıyoruz.

Zehir olan insanları hayatınızdan atmayı sağlar. 

Bu insanları zaten hayatınızda istemiyorsunuz değil mi? Sizi kullananlar, sülükler, itiraz edenler, herşeye burunlarını sokan ve hep dedikodu peşinde olanlar genellikle insanları oynatıp ‘evet’ dedirtmeye çalışırlar. Ama eğer sürekli sert bir şekilde ‘hayır’ derseniz eninde sonunda kaybolup pes ederler ve başka bir zayıf hedef bulurlar.

Zamanınızı arttırın.

Tüm gün kısıtlı zamanımız vardır, herşeyi yapmamız mümkün değil. Ama bunu kontrol edebiliriz. Başkalarının gününüzün listesini ayarlamasına izin vermeyin, değerli zamanınızı harcamış olursunuz. Bu yüzden hedeflerinize ulaşabilmeniz için hayır demeniz önemli.

Daha fazla enerji!

İstemediğiniz şeylere ‘hayır’ demek enerjinizi istediğiniz önemli şeyler yönlendirmenizi sağlar. Bu davranışlar hayatınıza pozitif enerji ve mutluluk katar.

Güçlülüğünü arttır.

Başkalarına hayır diyince aslında kendinize evet diyorsunuz. Hayatınızdaki kontrolü geri alıyorsunuz. Kendinize hem saygınız hem de özgüveniniz artmış olur.

Hayatınızda daha fazla eğlenin.

Hayat ‘hayır’ demeye başlayınca daha eğlenceli olmaya başlıyor. Niye mi? Hayatınızı solduran ve negatif şeylere hayır diyince herşey daha iyi oluyor. Bu iş hayatınızda da önemli bir yöntemdir. Eğer işiniz dışında yaptığınız görevlere hayır demeye başlarsanız kendi iş sorumluluklarınızdan daha da mutlu olabilir ve işinizi eğlenceli bir hale çevirebilirsiniz!

 

Bu içerikte hoşuna gidebilir – Bakış Açınızı Değiştirmeye Hazır Olun! 10 Psikoloji Kitabı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

fendi-gigi-hadid

Milano Moda Haftasından Hipnoz Etkisi Yaratacak Videolar

Özgürlüğün Moda Ayağı: Anna Dello Russo