İlginçİlginç BayıldımBayıldım


Marie Kondo’dan İpuçları ve Vazgeçilmez KonMari Metodu

Evimizde KonMari tekniğini nasıl kullanırız? Toplama yöntemlerinin çoğu bir odadan odaya veya azar azar yaklaşımı savunmaktadır. KonMari Metodu kategorilere göre sıralanmalı, yere göre değil. Kıyafetlerle başlayarak sonra kitaplara, kağıtlara, komonolara (çeşitli eşyalar) ve son olarak da duygusal eşyalara geçilmeli. Yalnızca sizi mutlu eden eşyaları saklayın ve artık neşe uyandırmayan öğeleri atın. Eşyalarınıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederim diyip, gitmelerine izin verin.

  • Toplanmaya kendini ada.
  • İdeal yaşam tarzınızı hayal et.
  • İlk önce atılacakları atmayı bitir.
  • Yere göre değil, kategorilere göre düzenle.
  • Doğru sırayı takip et.
  • Eşyaların kendinize neşeye yol açıp açmadığını sor.

Dünyanın dört bir yanındaki insanlar bu felsefeye yalnızca etkinlikleri nedeniyle değil, aynı zamanda dikkatli, içten içe ve ileriye bakma konusunda da büyük önem verdikleri için çekilmişti.

Hikidashi, Japonca’da “çekmece” anlamına geliyor. Sorunsuz kutular, sürdürülebilir malzemelerden (pürüzsüz bir lamine kağıtla kaplanmış takviyeli sunta) ve plastik çekmece düzenleyicilerine göre en çok tercih edilen malzemelerden yapılmıştır. Dört stil Hikidashi Kutusu vardır; Clarity, Harmony, Wonder, Balance. Resimdeki Clarity kümesidir.Bu kutuları dolap içi organizasyonlarda kullanabilirsiniz.

KonMari metodunu evinizin tüm alanlarında kullanmak yaşam alanınız için düzenli, temiz ve ferah yer elde etmenizi sağlar. Organizasyon eksikliğiniz için evinizin boyutunu suçlamanızı engeller.

Kondo, 1000 metrekarelik bir evin büyük olduğu düşünülen bir ülke olan Japonya’da başarıyla ev düzenlediğini söyledi. Tavsiyesi: “Küçük bir ev organize ederken aynı kategorideki şeyleri bir arada depolamak önemlidir. Bunları evin etrafındaki farklı yerlere dağıtmayın.” diyor.

Sahip olduğunuz depolama sistemlerinden tam anlamıyla yararlanmak için kiler veya dolap gibi her şeyi dikey olarak sakladığınızdan emin olun. Bu, yerden tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

Örgütsel aksesuarları satın almak için ayrılan fonlara ihtiyacınız yok, dedi Kondo. Toplanmaya başlamak için bir şey satın almak zorunda olmadığına inanıyor. Kondo, yalnızca eviniz için ideal vizyonunuzu elde etmenize yardımcı olacak eşyalar için para harcamanız gerektiğini söyledi.

Kondo: “Mutfağınız evinizdeki en sevdiğiniz alan ise kuruluşunuzu geliştirmek için biraz para harcamaya değer bir alan olabilir” diye yazdı.

Bazıları için kirletme, aynı zamanda, gerçek anlamıyla ve mecazi anlamda, kabul görmüş şeyleri nasıl aldığımızı hatırlatmanın harika bir yoludur. Yaşamlarımızdaki aşırılıkları bağışlayarak ve gerçekte ihtiyacımız olandan daha azına sahip olarak kendimizin en saf ve en basit formlarını tanıyacağız.

Bireyler için temizlik tamamen minimalist ya da İskandinav olsun, evlerini en yeni iç mekan trendleriyle güncel tutabilirsiniz.

Eşyalarını toplamak ve bir kenara atmak hiç bu kadar duygusal ve etkili olmamıştı. Belki de KonMari yönteminin başka hiçbir teknik temizleme yönteminin henüz keşfetmediği şeyleri keşfetti.

Mutluluğumuzu ve olumlu bağlılığımızı belirli bir şeye bağlayarak evlerinizi hayatın stresli ve karanlık yapan öğeleriyle doldurmayın.

Sadece KonMari’nin temel felsefesini hatırlayın ve 2019’u evinizde kaybolmaya devam eden şeyleri bulma yılı ilan edin. Kendiniz de dahil olmak üzere yapabileceğinize emin olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kendall Jenner Oscar 2019

Oscar 2019: After Party Görünümleri

mavi arkaplan üzeri bir kase dolusu brokoli

Parlayan Yıldız Brokoliyi Nasıl Doğru Şekilde Tüketirsiniz?