İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


#GİRLBOSS NASIL OLUNUR?

Kadınlar yaratır, kadınlar üretir, kadınlar ilham verir.

İşte size bir ilhamın hikayesi, çok beğenilen Netflix dizisi ”GirlBoss”. Sophia Amoruso’nun otobiyografisinden uyarlanan bu dizide, girişimci, yaratıcı ve isteklerinin peşinden koşan bir kadının hikayesini birçoğumuz izledik.

Sophia Girlboss dizisinde ikinci el ürünler satan bir mağazadan çok ucuza aldığı kıyafeti sadece satma düşüncesi ile, o zamanlarda ABD’nin hızla büyümekte olan e-ticaret sitesi E-bay’de satışa koyar. Aslında her şey bu kısımdan sonra başlamaktadır. Hiç beklemediği bir şekilde koyduğu ürüne teklifler yağmaya başlar. Sophia’yı başka bir hayat beklemektedir artık. Ürünler almaya ve bu ürünleri değiştirip satmaya başlar. İstediği başarıya artık ulaşmıştır.

Kendisine bir isim vermesi gerektiğini düşünerek,. 60’ların New York moda yaşamında mankenlik yaparak fırtına gibi esmiş, funk müziğin kraliçesi Betty Davis’in Nasty Gal isimli parçasından ilham alarak kendisine bu isimi koyar.

İşlerini büyütür, daha fazla ürün alıp bu ürünleri kadınların ona verdiği ilhama göre yeni baştan yaratmaya ve onlara sunmaya devam eder. Kendisi için bir atölye bile açar, Sophia. Hikayenin sonu dizide olduğu gibi gerçek yaşamda da üzücü. Yıllarca yükselişine devam eden Nasty Gal şimdilerde faaliyette değil.

Kadınlar yüzyıllardır modaya yön verir, ilham olurlar. Modayı kendileri üretir, üretileni kendilerine göre değiştirirler. Sophia Amorusa aslında içimizde ki üretici kadının bizlere dış gösterimi. Hayallerinizdeki kıyafetleri siz yaratabilir, bunları üretici, girişimci ruhunuzla insanlara sunabilir ya da etrafınızdaki kadınlara ilham olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Prenses Eugenie’nin Şaşırtan Gelinlik Seçimi!

halloween makyajı

11 Başarılı Halloween Makyajını Oyluyoruz!