Fonksiyonel Tasarımlar ile Yaşam Alanınız Değişecek

Evinizi fonksiyonel mobilyalar ile tasarlamak ister miydiniz? Peki bunun için ne yapmalıyız?

Mekanlarınıza uygun tasarımları, sizler için bu yazım da paylaşacağım. Evinizin her alanında, fonksiyonel mobilya ve ürünleri kullanabilirsiniz. Mutfak, banyo, yatak odası, dinlenme odası, teras gibi evinizin bu bölümlerinde kullanmak mümkün. Bu bölümde sizlere dinlenme odası ve yatak odaları için ergonomik bazı örneklerden bahsedeceğim.

Yaşadığınız mekanları kullanışlı ve esnek hale getirmek, bir çok ülkede yaşam biçimi haline geldi. Küçük bir mekanı daha rahat bir mekan haline getirmek fonksiyonel mobilyalar ile mümkün. Mekanın kullanılabilir ve estetik olması için tasarlanmış mobilyaların hayatımızı kolaylaştırdığı da bir gerçek.

Tasarımlarda aranan temel özellikler ise şöyle;

  • Stil
  • Çağdaş Tasarım
  • Akıllı İşlevsellik
  • Yerden Tasarruf
  • Üstün Yapı
  • Çok Yönlülük

Kompakt odalar, hem pratiklik hem de stil bakımından potansiyellerini en üst düzeye çıkarmak için zekice tasarlanmış fikirler.

Bu fikirleri sadece mekanın küçüklüğü ile sınırlamak aslında tasarımlara haksızlık olur. Bu depolama birimlerini sadece mikro alanlarda değil, istediğiniz her yerde kullanabilirsiniz.

Tasarımları ideal mekanlarınızda kullandığınızda, evinizin ferahlığı sizi daha mutlu edecektir. Alan fikirlerinizi ve evinizin potansiyelini artırmak için bu fikirlere göz atın.

Baktığımızda dinlenme alanı olan yerinizi bir anda uyuma alanına dönüştürebilirsiniz.Özellikle son zamanlarda popüler olan ‘’home-office“ ve “stüdyo“ daireler için bu yöntem ideal bir çözümdür.

Yatak odanızda mekanı daha geniş kullanmak ve kendinize dinlenme köşesi oluşturmak isterseniz gizli yatak fikri aslında hiç fena görünmüyor.

Tasarımcılar, tüm tasarımlarını yalnızca sizin için değil evcil dostlarınız için de tasarlıyor.

Evinizde misafir ağırlamak istediğinizde dinlenme odanızdaki köşe koltuğunuz gece olduğunda yerini yatağa bırakacaktır.

Koltuk arkasında konumlanacak bu masa ve alt bölümdeki rafların size kazandırmayı amaçlıyor.

Bu askı sandalyenin katlandıktan sonra nerede saklanacağı sorusu ortaya çıkarıyor. Cevabı ise net; onları askı olarak kullanmak. Tasarımcı Philippe Malouin,  çift fonksiyonlu tasarımı sayesinde sandalyeye ihtiyaç duymamanız durumunda, elbise askısı olarak ikiye katlanabilen bir tasarımı size sunuyor.

Mikro alanlarda, birçok fonksiyona uyacak şık mobilyalar ararız. Bunlar, bir alana yerleştirilmiş sehpa görünümlü masa veya bir konuk odasında koltuk işlevli katlanan bir yatak olabilir.

Tasarımın gücünden yararlanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

90’ların Geri Dönüşü: Bisikletçi Taytlar

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü

Yüz Şekline Göre Güneş Gözlüğü Modelini Söylüyoruz!