İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım


Evlerinizde Harikalar Yaratacak DIY Fikirleri!

Son yıllarda popülerliği artmış olan müthiş DIY fikirleriyle evlerinize birlikte renk katalım. Bu birbirinden güzel fikirlere emınım kı bayılacaksınız. Üstelik kişinin kendi elinden motor becerisiyle yaptığı bu dekoratif eşyalar aynı zamanda bizlere meditasyon ve motivasyon etkisi de verecektir.

Öncelikle çerçeveler…

Çerçevelerinizi kesinlikle atmamanızı öneririm, tabi eğer ki DIY fikirleriyle ilgeniyorsanız 🙂

Mesela duvar raflarınızı bu şekilde silikon tabancası yardımıyla çerçevelediğinizi düşünün.. Hem farklı hem de baktığınız zaman sizce de çok tatlı değil mi?

Ya da çerçeveleri boyasak? Ama tabi ki doğru tonlarla aski halde duvarda estetik bir duruş vermez. Böyle bir fikirde küçük bir renk araştırması yeterli olacaktır.

Yün iplerin bu halini görmelisiniz… 

Evet o yün ipleri nasıl cazibeli dekoratif eşyalara dönüştürebiliriz görelim.

Yapılacak şey çok basit; kalın ve dikkat çekici kontrast oluşturacak renkteki iplerinizi alıp istediğiniz boyutlarda tahta bir sopaya düğüm atarak işleyin ve başka bir kalın ip ile duvarınıza asmaya hazır hale getirin. Duvarınıza astıktan sonra ister düz bırakın isterseniz biraz iplerin formunda değişiklik yapın..

Şu renk kontrastları kesinlikle dekorasyonun en büyük en önemli anahtarı… Bu kadar kolay yapılan bir şeyinde böyle bir efekt vermesi gerçekten beklenilir değil ama görüyorsunuz fazla söze gerek yok bakın işte görebiliyorsunuz dimi? 🙂

Sadece duvarda değil masaüstü dekorasyonlarınızda da farklı bir soluk verebilirsiniz. Amerikan servis olarak da kullanabilirsiniz.

Bildiğimiz betondan zarif dekoratif eşyalar üretelim…

Dondurma kaplarını atmayın demek istemezdim….. Ama atmayın!    

Yapılışı;

Gördüğünüz üzere küçümsediğimiz dondurma kabıyla böyle modern bir mum tutacağı oluşturabiliriz..

Çok benzer bir biçimde bu görünüşü verebileceğimiz bir kapla birlikte hazırlık aşamasında yerlerini belirlediğimiz boşlukların yerine mumlarımızı ve cam tüplerimizi koymak üzere dondurup akabinde de görseldeki yerleşimi biz de yapabiliriz. İçinde bulunduğu hacime hem modern hem de romantik bir hava katacaktır.

Bir de betondan koniler oluşturarak görseldeki harika yüzük tutacaklarına sahip olabilirsiniz…

Seramiklerde de farklı soluklar… 

Bir sprey boya ile istediğiniz şekli seramiklerinize işleyebilirsiniz.

Kendi seramik kaselerinizi kendiniz de oluşturmak isterseniz bu görsellerin size kılavuz olabileceği düşüncesindeyim.. Ama bunun için de en azından bir kere hamur açmanızı tavsiye ederim 🙂

Hoşunuza gidebilecek diğer fikirlerse şöyle…

Çok yaratıcı ve farklı bulduğum bu tepsi fikrini ben de denemek istiyorum açıkçası. Tutkal yardımıyla yapılmış, görsellerde göreceğiniz üzere fakat renkleri ve bütününün çok farklı bir etkisi var.

Son olarak yine bir mumluk fikri olan deniz kabuklarını paylaşıp başka bir konuda görüşmek üzere diyerek yazımı sonlandırıyorum.

Bundan Sonra Mrs. Bieber Diyeceksiniz!

ÇILGIN CUMAYA HAZIR OLUN: BLACK FRIDAY!