HahayyHahayy BayıldımBayıldım


Enerji Dolu Bir Gün İçin Uyandığında Yapman Gereken 5 Şey

Alarmı ertelemeden uyanamıyorsan, her sabah kalktığında halsiz ve mutsuz hissediyorsan yanlış giden birşeyler var demektir. Sabah uyanmayı işkence olarak görmemen için seni gün boyu dinç tutacak bu 5 öneriyi mutlaka denemelisin!

1. Telefona Dokunmak Yok!

iPhone XS

Sana tatlı tatlı bakan telefonuna aldanma. Uyandığında sana merhaba diyen telefonun olmasın. Camı aç mis gibi havayı içine çek ve gününün güzel geçeceğini kendine söyle.

2. En Sevdiğin Şarkıyı Dinleyerek Hazırlan!

Güne en sevdiğin şarkıyı dinleyerek başla. Hazırlanırken sana enerji verecek ve neşeni yerine getirecektir. Not: Alarm sesini sırf seni uyandırsın diye rahatsızlık verecek seslerden seçme.

3. Acele Etme, Kendine Zaman Ayır!

Sabah Kahvesi

Beş dakika daha uyumak için acele ile güne başlama. Kahve içmek sana keyif veriyorsa kahveni içerken keyif yap ya da güzel bir kahvaltı ile kendini zinde hissediyorsan kahvaltını tadına vararak yap. Kendine zaman ayırarak güne başlarsan kendini daha değerli hisseceksin. Beş dakika bile olsa daha az uyumak acele acele bir sandviç yapıp zar zor hazırlanmaktan çok daha güzel bir tercih.

4. Mutlaka Bir Şeyler Oku!

Dergi Okuyan Genç

İlgi alanına dair okurken seni mutlu eden şeyleri ya da favori kitabını 5 dakika bile olsa oku. Hem güne yeni bir bilgi ile başlamış olacaksın hem de zihnini güne hazırlamış olacaksın.

5. Gülümse ve Şükret!

Sabah sağlıklı bir şekilde yatağından kalkıp, aynada kendini görebildiğin, en sevdiğin kombinini giyebildiğin, mis gibi kahveni yudumlayıp leziz bir kahvaltı yapabildiğin için ve en önemlisi hayatın sana sundukları için gülümse ve şükret.

Unutma! Bugünün hatta bir saniyenin bile tekrarı yok. Güne ne kadar iyi başlarsan her dakikanı keyifle yaşarsın. Geç kalmadan hayatı yakala!

Daha çok enerji için bu müzik listesine bir güz at…

Oluşturan Gülşah Alakuş

#imagine a planet.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Stranger Thins

En Başarılı 10 Fantastik Dizi Önerisi!

Influencer Gizem Er

popstil& Talks 1: Gizem Er