Cool!Cool! BayıldımBayıldım


EGE’NİN NAİFİ: Bozcaada…

Bozcaada, Ege Denizinde var olan ikinci büyük adadır. Hep merak ettiğim ve seyahat etmek istediğim yerlerden biriydi ve başardım… Sizlere adadan bahsetmek istiyorum. Adanın çevresi 30 kilometre, aslına baktığımızda küçük bir ada ve ada yaşantısı da ada kadar minimalist ve keyifli. Adaya ilk ayak bastığımızda daha önce gidilen adalardan farklı bir havası ve naifliği olduğunu hissedebilirsiniz. Bozcaadaya ulaşım denizden sağlanıyor, fakat araçla seyahat etmek mümkün, adanın girişinde Çınaraltı adlı kafede patlıcanlı böreği şiddetle tavsiye ediyorum damak zevkimize uygunluğu aşikar çünkü Türk toplumunun hamur işlerine olan becerisi yadsınmaz bir gerçek.

Konaklama… Bozcaada içinde bir çok butik otel mevcut. Konfor ve tercihinize göre konaklayacağınız otelleri zevkinize göre seçebilirsiniz. Evreka adlı butik otelde konakladık. Otel, modern ve şirin mimarisiyle ilk bakışta büyülediğini söyleyebilirim. Otelde çalışanların iletişimi ve samimiyeti harikaydı. Yeşilliği bol bahçesiyle sabah kahvaltısında ve kahve molalarında kuş seslerinin, keyifli anlarınıza eşlik etmesine bayılacaksınız.

Akşam yemeği… Meyhane kültürünü yaşatan ada sokaklarında, gezmek ve mezelerden tatmak keyifli bir akşam geçirmenize sebep oluyor. Adada konaklamak ve zaman geçirmek için 3 gecenin yeterli olduğunu düşünüyorum. Adanın yöresel lezzetleri de ada kadar büyülüyor insanı.

Yöresel lezzetler… Çeşit çeşit reçelleri, üzüm bağları ve şaraplarıyla meşhur olan Bozcaadaya iyi ki geldim diyeceksiniz. Üzüm bağlarından elde edilen şarapları denemek keyifli olacaktır. Fakat şarap satılan dükkanlarda tadım yapılmadığı için şarap tadım yerlerinde deneme şansına sahipsiniz. Adada 6 adet şarap fabrikası bulunuyor. Benim tercihim Talay Şarapçılıktan yana oldu. Rastgele bir seçimdi fakat fazlasıyla memnun kaldığımı söyleyebilirim. Beş çeşit şarap ve peynir tabağıyla adanın nefis rüzgarına kapılmanızı tavsiye ederim. Damak zevkime en uygun olan Cabernet Sauvignon Merlot üzümlerinden yapılan kırmızı şarap, Domisek Blush ve Karalahna Kırmızı şarap favorilerim arasında. Kendi damak zevkinize ve şarap tercihinize göre değişik tatları deneyebilirsiniz. Adada vakit geçirirken kendinizi, hayal ettiğiniz masalın içinde bulabilirsiniz. Bu masalı okumaktan ziyade yaşamak, gülümsetecek bir anı olarak hafızanıza kazınacaktır.

Son olarak harika bir parça önerisinde bulunuyorum. Bozcaada’yı gezerken kulaklarınızı şenlendirmesi için, bütün anlarınızın keyifli geçmesi ümidiyle…

Oluşturan İlayda Poyraz

Kadir Has Üniversitesi Uluslararası Ticaret ve Finans öğrencisiyim. İlkokul yıllarımdan beri sahnede olmaktan keyif aldığım için, 2013 yılında Sadri Alışık Kültür Merkezinde oyunculuk ve tiyatro eğitimi aldım. 2016 -2018 sezonunda Sadri Alışık Çocuk Tiyatrosu bünyesinde birçok çocuk oyununda oyunculuk yaptım. Meditasyon ve ruhsal yaşama egemen olmayı amaçlayan hint felsefi sistemi üzerine çalışmalar yapıyorum. Seyahat etmeyi, Kültür-Sanat aktivitelerinde zaman geçirmeyi çok seviyorum. Popüler Kültür ve Stil Platformu Popstil.com'da içerikler üretmeye başladım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

maccarones

TADI DAMAĞIMIZDA KALAN ÜNLÜ FRANSIZ TATLILARI

Taylor Swift

Karşınızda Yeni ”AMA” Rekortmeni Taylor Swift!