İlginçİlginç Cool!Cool! BayıldımBayıldım OMGOMG


Düşüncelerini Yöneterek Hayatını Değiştir!

Belki şuan tesadüfen gelmişsindir bu yazıya ya da başlığı dikkatini çekmiştir. İhtiyacın olan şey belki de farkındalıktır. Hayatının akışı elinden kayıp gidiyordur. Bir dur deme zamanı gelmedi mi sence?

Zaman akıp gidiyor. Hayatı yaşıyor musun? Yoksa yaşadığını mı zannediyorsun? 

Merak etme yaşadığını zannediyorsan geç değil. Değişim, yenilik hepsi biz insanlar için.

Hayat sonunu göremediğimiz çok uzun bir yol. Sen bu yolun neresindesin? Akıp giden her şey bir gün son bulur. Bazen hızlı bazen ise yavaştır. Ama son hep vardır. O yüzden şimdi başla! Değişim zamanı!

1. Bırakmak

Tutunduğun şeyler belki sana zarar veriyordur. Bu hayatta sahiplenmek kadar bırakmakta önemlidir. Sorman gereken soru şu: Bu bana zarar veriyor mu? Eğer sorunun cevabı evet ise hemen şimdi bırak!

Korkularını, parayı amaç olarak görmeyi, mutluluğu başkalarında aramayı, kin tutmayı, mükemmeliyetçiliği, herkesi mutlu etmeye çalışmayı BIRAK!

Özgürlüğü hisset. Başkalarını bırak…

2. Mutluluk

Aklınıza ilk gelen şey ne oldu? Biri mi yoksa yaşadığınız bir olay mı? Aslında bir duruma, bir olaya veya bir kişiye bağlamaması gereken durumdur. Kendinizle mutlu olmanız gerekiyor. Mutluluk doğal hakkımız, biz ise onu o anlık olarak algılar kaybetmemek için çabalarız. Aslında duvarlar örmeyi bıraksak, kaybetme korkusunu bıraksak içimizdeki o enerjiden mutluluğu bulacağız..

Mutluluk içinde, mutluluk sensin…

3. Sağlık

Kafanın içindekilerle yaşamak zorundasın. Sen nereye gidersen o da oraya gider. Peki düşüncelerimizin bizi hasta edebileceğini biliyor muydun? Ya da sağlığını kaybetmiş biriysen düşüncelerin sayesinde kendini iyileştirebileceğini. Her şey kafanın içinde ve her şey seninle başlayıp seninle bitiyor. Şimdi bırak olumsuz düşünceleri her bir kötü düşünce sana hastalık olarak geliyor. Bırak düşündüğün şey senden değerli mi? Hayır asla! O zaman neden bu eziyet ?

Sağlığını kaybetmiş olabilirsin. Belki bu yazıyı bir hastane odasından okuyorsun. Ya da hastalığının ne olduğunu bilmediğin o belirsizlik anı içinde karşına çıktı. Bu zamana kadar yaşadıklarına değdi mi? Seni üzenler yanındalar mı? Ya da senin o üzüldüğün şeyler geçip gitmedi mi? İşte hastalıkta böyle öyle bir an gelecek ki nasıl gittiğini anlayamayacaksın. Nefes almanın değerini her gün her saat hissedeceksin. Sen güçlüsün unutma! Yeni yaşamın seni bekliyor. Her şey harika olacak demiyorum. Zorluklara rağmen o yaşama arzusunu hep hissedeceksin biliyorum. Çünkü sen özelsin… Sen farklısın.. Ve diğer insanlardan daha deneyimlisin…

4. Olumsuzluk

Karamsarlıkların’la baş başa kalmayı bırak. Olumsuzluklar daha fazla olumsuzluk olarak sana döner. Sen ne düşünürsen aslında bu hayatta onu yaşarsın. Başına kötü bir olay geldi ve sen lanet edip duruyorsun ya da hep böyle olacak hiç düzelmeyecek diye karamsarlığa düşüyorsun. İşte o noktada hayatından zaten bir şey bekleme. Eğer her kötülüğe, olumsuzluğa bu geldi benim başıma ama daha güzel şeyler yaşamayacağımın habercisi dersen, güzellik seni bulur. İyi düşün iyi gelsin. Güzel hisset güzellikler seninle olsun. Hissetmekle başlıyor her şey. Olumsuzluklara fırsat verme!

5. İyilik

İyiliğe inanlardan mısın? Yoksa iyiliği yaşayanlardan mı? İyi kalpliyim deyip kötülüğünü örtüğünü sananlardan mısın? Yoksa iyilikle beslenenlerden misin? İşte aradaki fark burada başlıyor. İyi bir insanım demek ile olmuyor bu işler. İyiyi hayat yolu yapmakla oluyor. Kin ve nefretin verdiği o kargaşayı kapatan en güzel şey temiz bir kalptir.

Sen kalbini temiz tutup, iyiliği ilke edinirsen sana bu hayatta bir şey olmaz. Hep kötülük kazanıyor diyen çok kişi var. Hayır kötülük kazanmıyor. Kazandığını zanneden insanlarla dolu sadece etrafımız. Oysa iyilik geçte olsa gelip seni en doğru, en güzel zamanda bulur. Niyetini temiz tut!

Yol uzun, zaman daha çok şey öğretecek. Vazgeçme! Kendinden. Kendini sevmekten. Sen kendini seversen başkaları da seni sever. Her şey ne olursa olsun içinde başlıyor. Bunu sakın unutma!

Sevgiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

mavi-den-

Cildimizle Saçlarımızı Güneş ve Tuzlu Sudan Nasıl Koruyabiliriz!?

Jacquemus 10. Yıl Koleksiyonu: La Coup De Soleil

Jacquemus 10. Yıl Koleksiyonu: La Coup De Soleil